COLD STEEL AK-47

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

COLD STEEL AK-47

Post by nobile157 » 04 Jan 2009, 15:02

AK-47 i njegova bajoneta bili su inspiracija firmi Cold Steel i njihovom dizajneru, Andrewu Demko da napravi taktički folder za uporabu u otežanim okolnostima. Oštrica noža napravljena je od AUS 8A čelika, a drška od avionskog aluminija. Nož ima zaobljeno ispupčenje na dkraju ručke (pommel) koje služi za udaranje, razbijanje prozora i sl., tj. za manje letalnu uporabu od oštrice. U svakom slučaju, dobar dodatak nožu.
Nož ima još jednu specifičnost: specijalno dizajnirano dugme koje služi za uobičajeno otvaranje noža, a ujedno služi i za otvaranje noža pri vađenju iz džepa, samo morate paziti da se ne porežete. Treba malo vježbati, a onda imate odličan taktički nož koji se otvori već pri izvlačenju iz džepa i spreman je za uporabu odmah.
Nož nema dugu oštricu, ali je debela i moćna, nož odlično leži u ruci i izvrsno reže. Bambusovu stabljiku debljine kažiprsta presjekao sam jednim udarcem bez problema.
Za cijenu od cca 700,00 kuna sigurno nećete naći bolji nož u toj klasi.
FOLDERI 020.JPG
FOLDERI 021.JPG
FOLDERI 022.JPG
FOLDERI 023.JPG
FOLDERI 024.JPG
FOLDERI 025.JPG
FOLDERI 026.JPG
FOLDERI 027.JPG
FOLDERI 028.JPG
FOLDERI 029.JPG
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
zmenk
Skupnik
Skupnik
Posts: 287
Joined: 05 Apr 2008, 19:57
Location: .::Dalmatia::.

Re: COLD STEEL AK-47

Post by zmenk » 04 Jan 2009, 15:33

zanimljiv noz

jel mos ako uvatis vremena snimit kratki klip s tim brzim otvaranjem sta spominjes u tekstu
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: COLD STEEL AK-47

Post by nobile157 » 04 Jan 2009, 21:20

Probat ću nešto, ali ne mogu sam.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: COLD STEEL AK-47

Post by Knife_maniac » 05 Jan 2009, 00:11

Mislim da znam kako se otvara pri vadjenju iz djepa...ali je to preee komplicirano za objasnjavati ovako.

Nego me interesira ovaj sarafic na drsci blizu ostrice.
Ima li to kakve funkcije ?? Koji je sistem kocnice?

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: COLD STEEL AK-47

Post by Knife_maniac » 05 Jan 2009, 00:19

Na ovom videu je prikazano brzo vadjenje/otvaranje noza i odgovor na moje pitanje oko kocnice.

http://www.youtube.com/watch?v=SLUOBqSj ... 1&index=10

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: COLD STEEL AK-47

Post by nobile157 » 05 Jan 2009, 00:33

Je li sada sve jasno? :A13:
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
zmenk
Skupnik
Skupnik
Posts: 287
Joined: 05 Apr 2008, 19:57
Location: .::Dalmatia::.

Re: COLD STEEL AK-47

Post by zmenk » 05 Jan 2009, 06:05

majke ti mile ovo nije noz nego kus cakije :A03: :A03:
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: COLD STEEL AK-47

Post by patch » 05 Jan 2009, 09:58

šteta što oštrica nije mrvu dulja...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: COLD STEEL AK-47

Post by nobile157 » 05 Jan 2009, 14:26

U biti, nema potrebe, onda bi nož bio mrvicu prevelik. Dobro, kad se može nositi Voyager XXXl kao džepni, O.K., ali nekako je ovaj odnos baš po meni dobro pogođen.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: COLD STEEL AK-47

Post by J07@ » 05 Jan 2009, 15:09

u jebote
pa ovo lako zamjeni vecinu nozeva

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: COLD STEEL AK-47

Post by Mr.Cabdriver » 05 Jan 2009, 16:45

nobile157 wrote: Dobro, kad se može nositi Voyager XXXl kao džepni, O.K., ali nekako je ovaj odnos baš po meni dobro pogođen.
Ma neeeee... džepovi duboki, a prazni, a šta ćemo :twisted:
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest