Sto napraviti u ovoj situaciji?

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
Post Reply
Stargazer
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 894
Joined: 12 Jan 2023, 23:43
Been thanked: 1 time

Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Stargazer » 11 Nov 2023, 11:05

Aludiram na drugi video u ovom clanku, gdje 15 krkana dodje u kafic i zlostavlja konobara i prijeti se.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/vid ... 11341.aspx

Takodjer napomena, doticni su osudjeni na zatvor, ali im je kazna prebacena iz zatvora u novcanu.

Lista kaznenih djela se gomila, ljudi se ne smiju branit, tolko su bahati da se snimaju kak zlostavljaju ljude i prijete i niko im ne radi nista.

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Ariel » 11 Nov 2023, 12:03

Isto što i konobar, deeskalirati i istrpiti, a onda tužiti. Nije to konobarova bitka, nije ugrožen, čak bih rekao da ide u opis posla na mnogim takvim mjestima.

Marin223
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 761
Joined: 25 Sep 2023, 18:15
Been thanked: 1 time

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Marin223 » 11 Nov 2023, 12:33

Dosta teska situacija, iako konobar nije bio fizicki napadnut, svejedno je bio u riziku i neizvjesnosti. Mislim da ovo kak je postupio je zapravo i bilo najbolje: suradnja i nikakva eskalacija.
Treba imat na umu da na bilo kakav otpor moze doc do eskalacije i vađenja oruzja bilo kojeg od napadaca, cak i vise njih istovremeno, a onda tek imas male sanse za obranu sa bilo kakvim oruzjem. Konobar bi tad bio i u dodatnom problemu jer se nema di sakrit nit povuc, a ovi su skoro pa svuda oko njega.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Mirok » 11 Nov 2023, 12:58

Mi možemo razglabati......
Ali problem je kao ovdje ,da drżava ne reagira !
A vjerojatno su i te sileđije povezane sa organima vlasti.
Poznato je to i nama.

Marin223
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 761
Joined: 25 Sep 2023, 18:15
Been thanked: 1 time

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Marin223 » 11 Nov 2023, 13:11

Na mnogim područjima ni ne tražim od države da reagira (pomirio sam se s time da je nesposobna i da se ne možeš oslonit na institucije), samo nek mi da mogućnost da neometano ja sam reagiram ako zatreba.
Iako kažem, specifično ova situacija nije neka gdje je pojedican imao šanse za poduzet nešto, ali govorim generalno.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Mirok » 11 Nov 2023, 13:14

Zato i kažem jer je tu pojedinac prema hrpi banditosa.
Država upravo tu mora reagirati.

Groff
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 121
Joined: 15 Mar 2016, 13:54
Location: Rijeka

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Groff » 11 Nov 2023, 22:02

Ti kriminalci su radili za vučićevu vlast ali su ih jučer ipak pohapsili, bliže se i kod njih izbori !
Ploviti je potrebno, živjeti nije !

Stargazer
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 894
Joined: 12 Jan 2023, 23:43
Been thanked: 1 time

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Stargazer » 11 Nov 2023, 22:20

Groff wrote:Ti kriminalci su radili za vučićevu vlast ali su ih jučer ipak pohapsili, bliže se i kod njih izbori !
Vec su jednom uhiceni i osudjeni na zatvor, ali je sudac to pretvorio u samo novcanu kaznu, tako da nisam siguran da ce stvarno zavrsit u njemu.

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: Sto napraviti u ovoj situaciji?

Post by Mirok » 11 Nov 2023, 22:24

Stargazer wrote:
Groff wrote:Ti kriminalci su radili za vučićevu vlast ali su ih jučer ipak pohapsili, bliže se i kod njih izbori !
Vec su jednom uhiceni i osudjeni na zatvor, ali je sudac to pretvorio u samo novcanu kaznu, tako da nisam siguran da ce stvarno zavrsit u njemu.
Pa trebati će oni Vučiću još.
Ovo je predstava za javnost.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests