CHAT

Opća rasprava koja može i ne mora biti vezana uz oružje - biti će moderirana po potrebi u slučaju vrijeđanja drugih članova ili otvorenih svađa i prepiranja. POLITIKU IZBJEGAVATI.
andrej
Skupnik
Skupnik
Posts: 229
Joined: 20 Sep 2023, 11:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: CHAT

Post by andrej » 29 Jul 2024, 12:40

Prva medalja za Hrvatsku na olimpijadi i to baš u streljaštvu :A03:

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: CHAT

Post by Ariel » 30 Jul 2024, 11:09

https://www.index.hr/vijesti/clanak/nov ... 86568.aspx

Nešto više detalja. Nakon pucanja bacio je pištolj iz auta. Jasno da nije legalan. Vrijeme je da Milanović opet zatražit postroženje propisa o oružju :).

Taj isti Milanović je imao obraza čestitati našem brončanom olimpijcu koji nema gdje trenirati MK oružjem, već odlazi van Hrvatske. A samo par objava niže zalaže se za postroženje propisa o oružju.

Marin223
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 761
Joined: 25 Sep 2023, 18:15
Been thanked: 1 time

Re: CHAT

Post by Marin223 » 30 Jul 2024, 12:30

Te discipline sa MK oružjem su isto bezveze devastirane, ne vidim nikakav razlog da se takve puške ne mogu koristiti kao i zračno oružje, bilo gdje gdje je sigurno, pa bar ne proizvode gotovo nikakvu buku.

Marin223
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 761
Joined: 25 Sep 2023, 18:15
Been thanked: 1 time

Re: CHAT

Post by Marin223 » 01 Aug 2024, 09:49

Stav, hvat, snaga, okidanje, disanje, ciljanje...
Mislim da vid bas i nije presudan kod streljastva, a i dosta odlicnih strijelaca nosi naocale.

Netko ko je bio na vise IPSC natjecanja, zanima me dal ima kakve korelacije rang liste i cijene pistolja, tipa HS9 vs Shadow ?
Attachments
Screenshot_20240801_094159_Gallery.jpg

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: CHAT

Post by jolly » 01 Aug 2024, 10:07

Marin223 wrote:Stav, hvat, snaga, okidanje, disanje, ciljanje...
Mislim da vid bas i nije presudan kod streljastva, a i dosta odlicnih strijelaca nosi naocale.
Tocno. Ima vise takvih primjera.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: CHAT

Post by Mirok » 01 Aug 2024, 14:26

Vid mora biti dobar.
Bilo sa pomagalima ili bez njih.

User avatar
timmy75
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 790
Joined: 18 Nov 2010, 22:52
Been thanked: 2 times

Re: CHAT

Post by timmy75 » 01 Aug 2024, 15:16

Marin223 wrote: Netko ko je bio na vise IPSC natjecanja, zanima me dal ima kakve korelacije rang liste i cijene pistolja, tipa HS9 vs Shadow ?
Dobro pitanje.

Iz onog što sam ja vidio, ima i nema.

10 od 10 ljudi koji nisu pucali nikada, dođu probati, bolje pucaju sa skupljim pištoljima.
S druge strane čovjek koji je ispucao 100 tisuća metaka s XDM-om, pojest će nekoga tko je ispucao 10 tisuća iz npr: Shadowa.
Ako imaš dvojicu koji su ispucali sličan broj metaka iz različith pištolja, presudit će fizička sprema i još više glava.
Ako bi baš imao jednojajčane blizance s istim treningom, vjerojatno bi bilo malo lakše onom sa Shadowom.

Moje mišljenje je da će početni skok biti velik s kupnjom "boljeg" pištolja, ali dugoročno odlučujue kvaliteta i broj treninga, glava, iskustvo i sl., a pištolj ima sve manji utjecaj. Softver > hardver.
Put your money where your mouth is.

andrej
Skupnik
Skupnik
Posts: 229
Joined: 20 Sep 2023, 11:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: CHAT

Post by andrej » 31 Aug 2024, 20:53

ne znam gdje ovo staviti pa eto ovdje :

https://hss-csf.hr/Public/Vijest.aspx?id=4089

Meni je zanimljiva stavka 5.2.12 - 100 m serijska poluatomatska puška

I unutar toga dva članka :

Dopuštena je upotreba samo mehaničkih nišana koji su serijski ugrađeni na
pušku. Optički ciljnici, laserski nišani i crvene točke nisu dozvoljeni.

Nije dozvoljena uporaba oružja upisanog u oružni list za držanje i nošenje
oružja u svrhu lova.


Ne znam šta reći, taman se uzbudio da ću se moći natjecati sa mojim AR 15 ali eto, ništa od toga, nemam serijski nišan :A03:

Napisao sam im mail u vezi toga. Ne očekujem ništa no možda je dobro da dobiju neki pametni prijedlog

Marin223
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 761
Joined: 25 Sep 2023, 18:15
Been thanked: 1 time

Re: CHAT

Post by Marin223 » 31 Aug 2024, 21:58

Možda je poruka između redova: nemojte nam dolazit na natjecanja s tim američkim poluautomatima, pogotovo ako ste napravili takvo svetogrđe pa su registrirani za lov.

andrej
Skupnik
Skupnik
Posts: 229
Joined: 20 Sep 2023, 11:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: CHAT

Post by andrej » 31 Aug 2024, 22:01

Mogli su jednostavno napisati da je to natjecanje za VHS-2 :A03:

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: CHAT

Post by jolly » 01 Sep 2024, 06:02

andrej wrote: Ne znam šta reći, taman se uzbudio da ću se moći natjecati sa mojim AR 15 ali eto, ništa od toga, nemam serijski nišan :A03:

Napisao sam im mail u vezi toga. Ne očekujem ništa no možda je dobro da dobiju neki pametni prijedlog
Kad smo pisali preporuke za slicne stvari, nikad ni jednu nisu uvrstili nigdje i nije mi poznato da su nekome makar odgvorili.
Ali drago mi je vidjeti da jos postoji entuzijazam kod mladjih clanova. :A25:

S druge strane, mislim da ces imati priliku natjecati se sa svojom ar15. ;)
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Ariel
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1311
Joined: 23 Apr 2009, 23:48

Re: CHAT

Post by Ariel » 01 Sep 2024, 15:51

Rekao bih da ne poznaju dovoljno taj tip oružja, jer ih ne zanima. Osim toga, kako će dokazati da neki AR nije kupljen s preklopnim mehaničkim ciljnicima?

andrej
Skupnik
Skupnik
Posts: 229
Joined: 20 Sep 2023, 11:08
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: CHAT

Post by andrej » 02 Sep 2024, 11:44

Dobio sam odgovor, mogu se koristiti mehanički nišani neovisno o načinu na koji su pričvršćeni na pušku

8-)

Sad su me bacili u trošak, moram kupiti mehaničke ciljnike a taman stavio optiku :)

User avatar
MatijaX
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 179
Joined: 05 Dec 2021, 15:17

Re: CHAT

Post by MatijaX » 03 Sep 2024, 21:02

Za praktično streljaštvo ćeza je zakon, a drugim dijelom 1911 modeli.
Praktički je sve do strijelca. Stari deda sa tanđarom na 100 metara radi istu grupu pogodaka, kao lik sa skupom puškom i optikom.
dzg

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: CHAT

Post by jolly » 04 Sep 2024, 05:58

MatijaX wrote:Za praktično streljaštvo ćeza je zakon, a drugim dijelom 1911 modeli.
Praktički je sve do strijelca. Stari deda sa tanđarom na 100 metara radi istu grupu pogodaka, kao lik sa skupom puškom i optikom.
Ceza i 1911, razlicite divizije.
Tandzara ne radi ni blizu grupu, kao bench rest ili f class puska.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

Mario_Zg
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 774
Joined: 15 Nov 2008, 22:38
Location: Zagreb- Sveta Nedelja

Re: CHAT

Post by Mario_Zg » 04 Sep 2024, 12:37

Sta li ce se sve tu procitati... :A14:

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: CHAT

Post by Mirok » 04 Sep 2024, 12:56

Čudi me da vas ovako nešto navuče...... :A00:

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: CHAT

Post by jolly » 04 Sep 2024, 13:12

Mirok wrote:Čudi me da vas ovako nešto navuče...... :A00:
Mea culpa, mea maxima culpa! ;)
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
MatijaX
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 179
Joined: 05 Dec 2021, 15:17

Re: CHAT

Post by MatijaX » 04 Sep 2024, 17:46

Odgovoram sam kolegi forumašu. Da, svaki gun ima svoju diviziju, a tanđaru sam spominjao u kontekstu da nije preciznost, do oružja, nego do strijelca.
dzg

Marin223
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 761
Joined: 25 Sep 2023, 18:15
Been thanked: 1 time

Re: CHAT

Post by Marin223 » 05 Sep 2024, 11:16

https://dnevnik.hr/vijesti/svijet/uceni ... A8NexbEuKw

Bas me zanima kak je doso do oruzja.
2 zastitara po skoli tamo vec postaju nuznost.

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest