EXTREMA RATIO NOŽEVI
EXTREMA RATIO NOŽEVI
Priča o EXTREMA RATIO noževima počinje 1997. godine u mjestu Prato u Italiji, između Pistoie i Firenze.
Firma proizvodi fiksne i preklopne noževe za uporabu u otežanim uvjetima (kako to oni kažu), tj. prvenstveno noževe za policiju i vojsku, kao i bajonete koje idu na skoro sve automatske puške kalibra .223 Rem koje se trenutno koriste.
Odlika ovih noževa je masivnost i čvrstoča koja je gotovo brutalna. ER preklopni nož ima čak dvije kočnice i kad je zakočen s obje, čvrst je gotovo kao i fiksni. Čelik od kojeg se rade oštrice je N 690 izuzetne tvrdoće od 58 HRC.
ER noževe koristi talijanska vojska od Afganistana, a svakako su pouzdani, iako za moj ukus ne režu onako dobro kako bij ja osobno htio, no to i nije čudno obzirom na ekstremnu debljinu oštrice. Ni jedan preklopni nož kojeg sam imao( a bilo ih je poprilično) nije imao oštricu takve debljine.
Treba navesti i da firma surađuje sa Facoltà di Scienze Motorie dell’Università di Perugia , te sa Facoltà d’Ingegneria dell’Università di Firenze. Prvi se brinu o ergonomiji a drugi o strukturi materijala i završne obrade proizvoda ER.
Bajoneta je vrlo interesantna a usporedba sa bilo kojom drugom je kao da uspoređujete fiću i mercedes.
Firma proizvodi fiksne i preklopne noževe za uporabu u otežanim uvjetima (kako to oni kažu), tj. prvenstveno noževe za policiju i vojsku, kao i bajonete koje idu na skoro sve automatske puške kalibra .223 Rem koje se trenutno koriste.
Odlika ovih noževa je masivnost i čvrstoča koja je gotovo brutalna. ER preklopni nož ima čak dvije kočnice i kad je zakočen s obje, čvrst je gotovo kao i fiksni. Čelik od kojeg se rade oštrice je N 690 izuzetne tvrdoće od 58 HRC.
ER noževe koristi talijanska vojska od Afganistana, a svakako su pouzdani, iako za moj ukus ne režu onako dobro kako bij ja osobno htio, no to i nije čudno obzirom na ekstremnu debljinu oštrice. Ni jedan preklopni nož kojeg sam imao( a bilo ih je poprilično) nije imao oštricu takve debljine.
Treba navesti i da firma surađuje sa Facoltà di Scienze Motorie dell’Università di Perugia , te sa Facoltà d’Ingegneria dell’Università di Firenze. Prvi se brinu o ergonomiji a drugi o strukturi materijala i završne obrade proizvoda ER.
Bajoneta je vrlo interesantna a usporedba sa bilo kojom drugom je kao da uspoređujete fiću i mercedes.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
Na bajoneti je od kratona, znači čvrsta guma, odlično leži u ruci i kako se vidi na slikama lijepo leži u ruci.
Folder ima istu dršku, ali nije od gume, isto se lijepo drži i ne skliže.
Folder ima istu dršku, ali nije od gume, isto se lijepo drži i ne skliže.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
Cijena bajonete je oko 490 USD, kukri oko 420 USD, folderi 120 i 280 USD
Meni se osobno ti nozevi ne svidjaju ali clanak je za svaku pohvalu !
Meni se osobno ti nozevi ne svidjaju ali clanak je za svaku pohvalu !
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
ma bajoneta je za 21 st.
kukriji su malo bezveze bez spice onak zaopbljeni
RES (Rescue Escape and Survival) samo da ima drugaciju ostricu (npr od fulcrom 2t)
FULCRUM II T mi je super
TFS PILOT dobar iako meni nepotreban
GOLEM F II onaj sa pilom mi se cini da ta pila bas i nije pila i vise bi posluzila kao harpun
HARPOON II dovolj o govori vec gore recenom
VENOM mi je bas dobar
uz dodatak kakve torbice na futroli mogel bi posluzit i kao noz za prezivljavanje
ULTRAMARINE svaka cast na dizajnu
DOBERMANN III isto ko i VENOM
tolko od mene
p.s. ja bi FULCRUM BAYONET
kukriji su malo bezveze bez spice onak zaopbljeni
RES (Rescue Escape and Survival) samo da ima drugaciju ostricu (npr od fulcrom 2t)
FULCRUM II T mi je super
TFS PILOT dobar iako meni nepotreban
GOLEM F II onaj sa pilom mi se cini da ta pila bas i nije pila i vise bi posluzila kao harpun
HARPOON II dovolj o govori vec gore recenom
VENOM mi je bas dobar
uz dodatak kakve torbice na futroli mogel bi posluzit i kao noz za prezivljavanje
ULTRAMARINE svaka cast na dizajnu
DOBERMANN III isto ko i VENOM
tolko od mene
p.s. ja bi FULCRUM BAYONET
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
Da Joza, slazem se sa Tonijem.
Cini se da si proveo koji sat na njihovim stranicama
Cini se da si proveo koji sat na njihovim stranicama
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
gotovani
http://www.extremaratioknivesdivision.e ... rgency.htm
desno imate prazan prozorcic pored kojeg pise search
pa kog zanima nije problem nac
http://www.extremaratioknivesdivision.e ... rgency.htm
desno imate prazan prozorcic pored kojeg pise search
pa kog zanima nije problem nac
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
Nije vam bilo dosta pravih slika na temi??
Sa neta može skinuti svatko...
Sa neta može skinuti svatko...
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Mr.Cabdriver
- Dežurni Dušebrižnik

- Posts: 731
- Joined: 02 Apr 2008, 19:25
- Location: Pula
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
Nemoj se džigerišeš, dečkići vole pornjavu i za kvalitetno samozadovoljavanje je potrebno puuuunoooo slikica sa raznih strananobile157 wrote:Nije vam bilo dosta pravih slika na temi??
Sa neta može skinuti svatko...
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam...
::::....
Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI
Dobro, onda ćemo staviti još!
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


