EXTREMA RATIO NOŽEVI

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by nobile157 » 01 Jan 2009, 20:13

Priča o EXTREMA RATIO noževima počinje 1997. godine u mjestu Prato u Italiji, između Pistoie i Firenze.
Firma proizvodi fiksne i preklopne noževe za uporabu u otežanim uvjetima (kako to oni kažu), tj. prvenstveno noževe za policiju i vojsku, kao i bajonete koje idu na skoro sve automatske puške kalibra .223 Rem koje se trenutno koriste.
Odlika ovih noževa je masivnost i čvrstoča koja je gotovo brutalna. ER preklopni nož ima čak dvije kočnice i kad je zakočen s obje, čvrst je gotovo kao i fiksni. Čelik od kojeg se rade oštrice je N 690 izuzetne tvrdoće od 58 HRC.
ER noževe koristi talijanska vojska od Afganistana, a svakako su pouzdani, iako za moj ukus ne režu onako dobro kako bij ja osobno htio, no to i nije čudno obzirom na ekstremnu debljinu oštrice. Ni jedan preklopni nož kojeg sam imao( a bilo ih je poprilično) nije imao oštricu takve debljine.
Treba navesti i da firma surađuje sa Facoltà di Scienze Motorie dell’Università di Perugia , te sa Facoltà d’Ingegneria dell’Università di Firenze. Prvi se brinu o ergonomiji a drugi o strukturi materijala i završne obrade proizvoda ER.
Bajoneta je vrlo interesantna a usporedba sa bilo kojom drugom je kao da uspoređujete fiću i mercedes.
EXTREMA RATIO 006.JPG
EXTREMA RATIO 007.JPG
EXTREMA RATIO 008.JPG
EXTREMA RATIO 009.JPG
EXTREMA RATIO 010.JPG
EXTREMA RATIO 011.JPG
EXTREMA RATIO 012.JPG
EXTREMA RATIO 013.JPG
EXTREMA RATIO 015.JPG
EXTREMA RATIO 016.JPG
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by nobile157 » 01 Jan 2009, 20:16

EXTREMA RATIO 017.JPG
EXTREMA RATIO 018.JPG
EXTREMA RATIO 019.JPG
EXTREMA RATIO 020.JPG
EXTREMA RATIO 021.JPG
Extrema Ratio BF2 CT.JPG
EXTREMA RATIO FLCRUM II.jpg
Extrema Ratio Fulcrum.jpg
Torino 2006 024.jpg
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by J07@ » 01 Jan 2009, 22:22

reci kakva je ta drska
tvoje misljenje kod koristenja

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by nobile157 » 02 Jan 2009, 00:04

Na bajoneti je od kratona, znači čvrsta guma, odlično leži u ruci i kako se vidi na slikama lijepo leži u ruci.
Folder ima istu dršku, ali nije od gume, isto se lijepo drži i ne skliže.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by toni_u » 02 Jan 2009, 00:24

Kakve su cijene tih nozeva?

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by Knife_maniac » 02 Jan 2009, 00:41

Cijena bajonete je oko 490 USD, kukri oko 420 USD, folderi 120 i 280 USD

Meni se osobno ti nozevi ne svidjaju ali clanak je za svaku pohvalu ! :A25:

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by J07@ » 02 Jan 2009, 18:55

ma bajoneta je za 21 st.
kukriji su malo bezveze bez spice onak zaopbljeni
RES (Rescue Escape and Survival) samo da ima drugaciju ostricu (npr od fulcrom 2t)
FULCRUM II T mi je super :D
TFS PILOT dobar iako meni nepotreban
GOLEM F II onaj sa pilom mi se cini da ta pila bas i nije pila i vise bi posluzila kao harpun
HARPOON II dovolj o govori vec gore recenom :D
VENOM mi je bas dobar
uz dodatak kakve torbice na futroli mogel bi posluzit i kao noz za prezivljavanje
ULTRAMARINE svaka cast na dizajnu
DOBERMANN III isto ko i VENOM

tolko od mene

p.s. ja bi FULCRUM BAYONET :cry:

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by toni_u » 02 Jan 2009, 23:21

Eh da si jos stavio slike uz ta imena bilo bi odlicno... :A25:

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by Knife_maniac » 03 Jan 2009, 00:58

Da Joza, slazem se sa Tonijem.
Cini se da si proveo koji sat na njihovim stranicama :A18:

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by J07@ » 03 Jan 2009, 17:18

gotovani :A18:
http://www.extremaratioknivesdivision.e ... rgency.htm
desno imate prazan prozorcic pored kojeg pise search
pa kog zanima nije problem nac

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by nobile157 » 05 Jan 2009, 00:43

Nije vam bilo dosta pravih slika na temi??
Sa neta može skinuti svatko...
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by Mr.Cabdriver » 05 Jan 2009, 11:49

nobile157 wrote:Nije vam bilo dosta pravih slika na temi??
Sa neta može skinuti svatko...
Nemoj se džigerišeš, dečkići vole pornjavu i za kvalitetno samozadovoljavanje je potrebno puuuunoooo slikica sa raznih strana :twisted:
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: EXTREMA RATIO NOŽEVI

Post by nobile157 » 05 Jan 2009, 14:23

Dobro, onda ćemo staviti još!
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest