Made in Japan

Podjeli svoje znanje
Post Reply
Krieghetzer
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 74
Joined: 27 Nov 2008, 09:54
Location: Dubrava

Made in Japan

Post by Krieghetzer » 02 Jan 2009, 19:08

Zdravo svima,
evo par slikica iz pitoresknog mjestasca Hemiji na otoku Honshu koje sam posjetio u 11. mjesecu 2008.
Dvorac je sagradjen u 17. stoljecu, a dio je projektiran po ideji Miamota Musashi-a. Sada se nalazi na UNESCO-voj listi spomenika kulture.
Nije bilo dozvoljeno slikanje svih izlozaka (ista stvar je bila u Kyotu-u carskoj rezidenciji i u Hiroshimi u bivsem carskom generalstabu)
Isprike ako su slike velike smanjio sam koliko sam mogao.
Attachments
P1010148.JPG
P1010150.JPG
P1010155.JPG
P1010172.JPG
P1010173.JPG
originalni wakizashiji iz 17. st poklon obitelji Sakai koja je vladala regijom Kansai skoro 250 godina
originalni wakizashiji iz 17. st poklon obitelji Sakai koja je vladala regijom Kansai skoro 250 godina
puske na crni barut iz 16. na 17. stoljece (oko 1590-1610) navodno su bile koristene u bitci kod Sagahikare
puske na crni barut iz 16. na 17. stoljece (oko 1590-1610) navodno su bile koristene u bitci kod Sagahikare
sedlo japanskog samuraja
sedlo japanskog samuraja
po predaji dio dvorca predvidjen za sepuku(harakiri)i
po predaji dio dvorca predvidjen za sepuku(harakiri)i


Krieghetzer
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 74
Joined: 27 Nov 2008, 09:54
Location: Dubrava

Re: Made in Japan

Post by Krieghetzer » 02 Jan 2009, 20:28

Ljepota???
Care bio sam u Kyotu, Osaki, Kobeu, Hemijiu i Hiroshimi, i mogu ti reci nisam vidio ruznijih zena.
1. Male su tako da ne znas razgovaras li sa 12-godisnjakinjokm ili odraslom osobom(ako kojim slucajem zna engleski)
2. Ne znam kako opisati, ali kada se nasmiju kao da se Drakula nasmije -zubi doslovno izrasli jedan preko drugog
3. Poznata fama Japanke u uniformama: Sacuvaj me Boze!!! Kada sam ih vidio bilo mi je podne (skoro sam se pobljuvo)
4. Mrsave su za popizditi, da ne idem u detalje.
5. Ovo sto pokazujes na slici su silikoni i fotoshop.

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: Made in Japan

Post by Knife_maniac » 03 Jan 2009, 01:14

hahahahah ! Lijep opis japakni :A19:
Ipak su Hrvatice najljepse zene (odmah poslije Francuskinja :A27: )
Sto si radio u Japanu ako se smije znati ?

Krieghetzer
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 74
Joined: 27 Nov 2008, 09:54
Location: Dubrava

Re: Made in Japan

Post by Krieghetzer » 03 Jan 2009, 08:39

Seminar o sprecavanju rasparcavanja krivotovrina - imao sam prezentaciju to je jedino sto mogu reci.

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: Made in Japan

Post by J07@ » 03 Jan 2009, 17:14

Knife_maniac wrote: Ipak su Hrvatice najljepse zene (odmah poslije Francuskinja :A27: )
ocito nisi iso do spanjolske :roll:

User avatar
rubinho
Skupnik
Skupnik
Posts: 243
Joined: 03 Oct 2008, 11:25
Location: jug

Re: Made in Japan

Post by rubinho » 03 Jan 2009, 18:53

obozavam japan i njihovo poimanje kulture i postenja, nije me napustila zelja koju imam od djetinjstva da otputujem tamo ali eto nikako mi se ne da ali lijepo je vidjet koju slikicu a da nije reklama
mali off: najljepsa zena je ona koja je u krilu, lijepe su i one na slikama ali ostaju na slikama...
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka

Krieghetzer
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 74
Joined: 27 Nov 2008, 09:54
Location: Dubrava

Re: Made in Japan

Post by Krieghetzer » 03 Jan 2009, 20:50

Evo dakle jos slikica iz Japana,
ove su iz Hiroshime
Attachments
shinkansen trenutno jedan od najbrzih vlakova na svijetu voziti se u njemu je kao voziti se u avionu
shinkansen trenutno jedan od najbrzih vlakova na svijetu voziti se u njemu je kao voziti se u avionu
ovo je pogled na pagodu bivseg japanskog generalstaba - onovljena nakon eksplozije atomske bombe
ovo je pogled na pagodu bivseg japanskog generalstaba - onovljena nakon eksplozije atomske bombe
ovo je tocka koju su ameri gadjali 1945 nulta tocka nalazi se oko 100 metara juznije
ovo je tocka koju su ameri gadjali 1945 nulta tocka nalazi se oko 100 metara juznije
muzej atomske bombe u Hiroshimi
muzej atomske bombe u Hiroshimi
jedina "neunistena"zgrada koja je ostala nakon eksplozije
jedina "neunistena"zgrada koja je ostala nakon eksplozije
ovje pogled iz hotela Grand Prince  u Hiroshimi. Hotle je smjestne na jugu grada bas na ulazu u zaljev.
ovje pogled iz hotela Grand Prince u Hiroshimi. Hotle je smjestne na jugu grada bas na ulazu u zaljev.
P1010249.JPG
P1010250.JPG

Krieghetzer
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 74
Joined: 27 Nov 2008, 09:54
Location: Dubrava

Re: Made in Japan

Post by Krieghetzer » 03 Jan 2009, 20:59

nastavak
Attachments
P1010251.JPG
P1010254.JPG
P1010257.JPG
P1010258.JPG
P1010259.JPG
P1010260.JPG
P1010261.JPG
P1010262.JPG

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests