COLD STEEL AK-47
COLD STEEL AK-47
AK-47 i njegova bajoneta bili su inspiracija firmi Cold Steel i njihovom dizajneru, Andrewu Demko da napravi taktički folder za uporabu u otežanim okolnostima. Oštrica noža napravljena je od AUS 8A čelika, a drška od avionskog aluminija. Nož ima zaobljeno ispupčenje na dkraju ručke (pommel) koje služi za udaranje, razbijanje prozora i sl., tj. za manje letalnu uporabu od oštrice. U svakom slučaju, dobar dodatak nožu.
Nož ima još jednu specifičnost: specijalno dizajnirano dugme koje služi za uobičajeno otvaranje noža, a ujedno služi i za otvaranje noža pri vađenju iz džepa, samo morate paziti da se ne porežete. Treba malo vježbati, a onda imate odličan taktički nož koji se otvori već pri izvlačenju iz džepa i spreman je za uporabu odmah.
Nož nema dugu oštricu, ali je debela i moćna, nož odlično leži u ruci i izvrsno reže. Bambusovu stabljiku debljine kažiprsta presjekao sam jednim udarcem bez problema.
Za cijenu od cca 700,00 kuna sigurno nećete naći bolji nož u toj klasi.
Nož ima još jednu specifičnost: specijalno dizajnirano dugme koje služi za uobičajeno otvaranje noža, a ujedno služi i za otvaranje noža pri vađenju iz džepa, samo morate paziti da se ne porežete. Treba malo vježbati, a onda imate odličan taktički nož koji se otvori već pri izvlačenju iz džepa i spreman je za uporabu odmah.
Nož nema dugu oštricu, ali je debela i moćna, nož odlično leži u ruci i izvrsno reže. Bambusovu stabljiku debljine kažiprsta presjekao sam jednim udarcem bez problema.
Za cijenu od cca 700,00 kuna sigurno nećete naći bolji nož u toj klasi.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: COLD STEEL AK-47
zanimljiv noz
jel mos ako uvatis vremena snimit kratki klip s tim brzim otvaranjem sta spominjes u tekstu
jel mos ako uvatis vremena snimit kratki klip s tim brzim otvaranjem sta spominjes u tekstu
Re: COLD STEEL AK-47
Probat ću nešto, ali ne mogu sam.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: COLD STEEL AK-47
Mislim da znam kako se otvara pri vadjenju iz djepa...ali je to preee komplicirano za objasnjavati ovako.
Nego me interesira ovaj sarafic na drsci blizu ostrice.
Ima li to kakve funkcije ?? Koji je sistem kocnice?
Nego me interesira ovaj sarafic na drsci blizu ostrice.
Ima li to kakve funkcije ?? Koji je sistem kocnice?
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: COLD STEEL AK-47
Na ovom videu je prikazano brzo vadjenje/otvaranje noza i odgovor na moje pitanje oko kocnice.
http://www.youtube.com/watch?v=SLUOBqSj ... 1&index=10
http://www.youtube.com/watch?v=SLUOBqSj ... 1&index=10
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: COLD STEEL AK-47
Je li sada sve jasno? 
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: COLD STEEL AK-47
šteta što oštrica nije mrvu dulja...
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: COLD STEEL AK-47
U biti, nema potrebe, onda bi nož bio mrvicu prevelik. Dobro, kad se može nositi Voyager XXXl kao džepni, O.K., ali nekako je ovaj odnos baš po meni dobro pogođen.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Mr.Cabdriver
- Dežurni Dušebrižnik

- Posts: 731
- Joined: 02 Apr 2008, 19:25
- Location: Pula
Re: COLD STEEL AK-47
Ma neeeee... džepovi duboki, a prazni, a šta ćemonobile157 wrote: Dobro, kad se može nositi Voyager XXXl kao džepni, O.K., ali nekako je ovaj odnos baš po meni dobro pogođen.
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam...
::::....
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 2 guests


