leptir(balisong)

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

leptir(balisong)

Post by PROOF » 07 Feb 2009, 14:45

dakle ocu kupit nekog leptira ali neznam nis o nozevima i noob sam u svemu tome..kojeg bi mi preporucili?? do kojih 200 kn..i di ga mogu nabavit....hvala unaprijed :A31: :A31: :A31:


User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 07 Feb 2009, 14:53

e da i ja sam iz varazdina :) :) :)

User avatar
toni_u
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 523
Joined: 24 Nov 2008, 13:09
Location: Karlovac
Contact:

Re: leptir(balisong)

Post by toni_u » 07 Feb 2009, 14:55

pa to ti je taman to,30kn leptir i ovo ostalo ti je za put.

User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 07 Feb 2009, 14:56

nisam mislil neku staru kramu uzet..neki "posteni" leptir..imo sam prije jednog ali sam ga izgubil...dal sam za njega 170 kn....


User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 07 Feb 2009, 15:51

od ovih svih stranica naso sam, nekog jadnog leptira...ali na jednoj nema slika tak da neznam koji je leptir a koji neki drugi a na zadnjoj stranici je sekcija u izradi..ali svejedno hvala.... :A28:

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: leptir(balisong)

Post by J07@ » 07 Feb 2009, 16:48

PROOF wrote:e da i ja sam iz varazdina :) :) :)
da inace je problem upisat lokaciju u profil :roll:

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: leptir(balisong)

Post by Knife_maniac » 07 Feb 2009, 19:27

Leptir je sranje od noza.
Ja sam svoj platio 190 kn(Albainox - Spanjolska)
Nije bas previse praktican za neku ozbiljniju upotrebu, nema futrolu,
nezgrapan za nosenje u djepu (otvori se sam !!!!!)
jedino je dobar ako hoces nauciti ballisong i kurciti se po kvartu.
Na mom je materijal drski/rukohvata i bravice grozan pa se brzo rasklimao i "istockao" na mjestima gdje je bravica udarala u spic ostrice.

Ako hoces nauciti ballisong preporucam da si prije napravis plasticni "prototip" za vjezbu tako ces izbjeci izmasakrirane ruke.
A mozes si i sam napraviti pravog, metalnog leptira, imas brdo tutoriala po netu.

Moj je uglavnom sluzio za rezanje pizze na praxi i neobavezno mlataranje po rukama kad sam bio nervozan.
Vec ga godinama nisam koristio niti nosio =)
Evo i slika:
http://forum.hr-oruzje.org/download/fil ... &mode=view

upitnik
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 165
Joined: 14 Dec 2008, 02:03
Location: zagreb

Re: leptir(balisong)

Post by upitnik » 07 Feb 2009, 19:46

Leptir i teteis najbolje za smirit živce !!!!!! :D

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: leptir(balisong)

Post by Knife_maniac » 07 Feb 2009, 19:47

I svakako izbjegavati ostrice tipa Kriss jer "makeri" dosta cesto isprofiliraju obje strane ostrice ( :shock: ) pa bude gadno :twisted:
http://i1.iofferphoto.com/img/item/535/ ... f211bk.jpg

Ako hoces nesto kvalitetnije i dugovjecnije, preporucam neku poznatiju firmu a ne nozice sa buvljaka.

Hint: Molim modove da spoje zadnja 2 posta. Merci beaucoup !

Edit by k.horvat: presitan mi je tekst, da pa ne vidim tvoj zahtijev! :A18:

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: leptir(balisong)

Post by Legion66 » 07 Feb 2009, 20:12

Kris oštrica je opasna za prste, al jebački izgleda. Ja imam jedan tanki iz Solingena. Njega sam dobil za jeftilenski Mamutov multi tool.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 08 Feb 2009, 00:31

a dobro nisam opet takav noob :) znam par trikova s tim ali zelio bi sad to usavrsiti..i imo bi gha za azjebanciju doma ane za neku ozbiljnu upotrebu...i imo sam sa obje strane naostrenoga i samo sam se par put porezal :) :)..bio bih zahvalan ak neko zna di mogu nabavit ovakvog.......
bm42.jpg

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: leptir(balisong)

Post by Knife_maniac » 08 Feb 2009, 00:56

To je Benchmade, samo ne vjerujem da ce ti se uklopiti u onih 200 kn :A05:
Pogledaj u maestralprom-u, replikart-u dal ga imaju ili nekoj drugoj trgovini koja prodaje njihove nozeve.
Ili se raspitaj tko je njihov uvoznik i distributer (mozda Nobile zna ?!) pa ih kontaktiraj.
Ja ih kod nas nisam bas vidjao cesto, pogotovo ne kvalitetnije leptire.

User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 08 Feb 2009, 01:00

nisam mislio na tocno ovog nego nekaj slicno ovome..na drske mislim....a kolko otprilike dode?

User avatar
zmenk
Skupnik
Skupnik
Posts: 287
Joined: 05 Apr 2008, 19:57
Location: .::Dalmatia::.

Re: leptir(balisong)

Post by zmenk » 09 Feb 2009, 23:31

ma leptir je zakon

svi smo ka dica tili znat vrtit nuncage i leptira ... ja iman trenutno dva kuci i neka ih ... :A27: :A03:

proof imas ode nesto http://minishop.t-com.hr/argus/ProductL ... n=3&ppsn=1

http://www.suzavac-argus.com/nozevi.html

to su sve neka kineska sranja al boli te briga ... bitno da se vrti :))

iako bi ja na tvom mistu uzea spyderco kemijsku pa nju vrtia ... neman sad para za nju al doci ce :A31: :A31:
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive

User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 10 Feb 2009, 18:17

jesam ja glup ili sta..ali vidim samo jedan leptir i to na drugom linku.......btw hvala buraz.... :A26:

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: leptir(balisong)

Post by J07@ » 10 Feb 2009, 19:32

vidjeh danas u lovcu jedan tanki elegantni
skoro da ga nisam kupil umjesto ulja
pogadete da nje puno skuplji :D

User avatar
PROOF
Civil
Civil
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2009, 01:28

Re: leptir(balisong)

Post by PROOF » 10 Feb 2009, 19:48

kakav??u varazdinu u lovcu??? mozes nac na internetu sliku ak ne tocno takvog bar nekog slicnog???

User avatar
zmenk
Skupnik
Skupnik
Posts: 287
Joined: 05 Apr 2008, 19:57
Location: .::Dalmatia::.

Re: leptir(balisong)

Post by zmenk » 11 Feb 2009, 23:15

PROOF wrote:jesam ja glup ili sta..ali vidim samo jedan leptir i to na drugom linku.......btw hvala buraz.... :A26:

moze bit da ih i nema

to san izvuka linkove iz bookmarksa tako da i neznam napamet tocno sta imaju ali san prepotstavlja da imaju leptira posto imaju uglavnom sve moguce kopije i ludosti
..jebo EU..

Ako napravis pitu od govna - to je opet govno a ne pita!

zene su krive

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest