mali Polar

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

mali Polar

Post by requin » 20 Feb 2009, 18:05

Prekjučer su mi stigle oštrice i danas je jedan nož gotov,
evo kako to otprilike radim.
IMG_1486.JPG
Gole oštrice i malo materijala..
IMG_1487.JPG
Polari su još "garavi",treba ih očistiti i ispolirati.
IMG_1489.JPG
Dobro je zaštititi oštrice,radi obostranih ogrebotina
IMG_1490.JPG
Sada je stvar osobnog ukusa i želje(tu su neki komadi drva koje imam godinama,i ručno rađeni komadići bronce),uglavnom meni je to leglo.. :D
IMG_1491.JPG
Još malo podešavanja...koža je dobra jer malo amortizira a i poništava moguće neravnine u materijalu..
IMG_1496.JPG
Epoksidno ljepilo,može i bez ali što je sigurno... :A31:
IMG_1497.JPG
24 sata pod pritiskom :)
IMG_1501.JPG
Napokon,drugi je već u stegi...
IMG_1503.JPG
Grubi radovi,prije brušenja.
IMG_1506.JPG
Još malo i tu je,brušeno 4. put grit 400

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: mali Polar

Post by requin » 20 Feb 2009, 18:12

Nije stalo sve,pa evo finale..
IMG_1508.JPG
800
polar-star.jpg
Tu je bilo još brušenje s 1000,1500 i pasta za poliranje i na kraju Balsin,i mali Polar star je gotov.
U međuvremenu Lauri LPT77 je još pod pritiskom.. ;)
E da,koliko je loše kad počmeš noževima davat imena?

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: mali Polar

Post by Knife_maniac » 20 Feb 2009, 18:18

Jel moze slika stroja kojim je brusena drska ?

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: mali Polar

Post by requin » 20 Feb 2009, 18:40

Kad već hoćeš sliku :arrow:
desna.jpg
ali za poliranje koristim električnu bušilicu s filcom i pastom..

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: mali Polar

Post by Knife_maniac » 20 Feb 2009, 18:46

Znaci sve je rucni rad ? :A04:
Moj naklon ! :A27:

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: mali Polar

Post by Dawor » 20 Feb 2009, 18:57

Odlično :A28:
a gdje se mogu nabaviti samo oštrice?

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: mali Polar

Post by nobile157 » 20 Feb 2009, 19:08

requin
E da,koliko je loše kad počmeš noževima davat imena?
Uopće nije loše, štoviše, svaki pravi nož ima i ime i prezime.
Za razliku od tebe, ja neću sam praviti noževe, ali ovo ti jako lijepo ide. Jedino mi se čini da bi bolje bilo da je oštrica full tang konstrukcije (pogledaj kod teme o Miletinim noževima, imaš fotku samo oštrica).

A oštrica mi se čini nordijska, finska, ili norveška. :A28:
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: mali Polar

Post by Legion66 » 20 Feb 2009, 19:44

Daj reci koji materijal stavljaš između komada drveta, ja sam na jednom nožu napravil "spejserse" od onog roznog materijala od kojeg se rade dihtunzi.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: mali Polar

Post by stari-nakovanj » 20 Feb 2009, 20:41

odlično!!

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: mali Polar

Post by requin » 20 Feb 2009, 20:43

Oštrica je Polar 62 (Finska valjda) i tipično za Skandinavce ima skriveni tang ili rat-tail zakovan na kraju drške,što je sasvim a i više nego dovoljno za namjenu :idea: (rezbarenje drva i rezanje kože ili slično).Crveni i crni listovi su vulkanizirani papir kojega ima u raznim debljinama,(od 0,4 do 10 mm) i bojama.

User avatar
BoB
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 384
Joined: 30 Sep 2008, 12:51
Location: zg

Re: mali Polar

Post by BoB » 21 Feb 2009, 08:29

što se tiče imena ne moraš se barem brinuti kad navečer zazoveš krivo.
:A28:
Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: mali Polar

Post by requin » 22 Feb 2009, 12:23

Dawor wrote:Odlično :A28:
a gdje se mogu nabaviti samo oštrice?
Evo i futrola je gotova :P
Što se tiće oštrica i svega ostaloga izradu noževa tu je adresa,ima i drugih ali ovo je "izvor"..
https://www.brisa.fi
Attachments
Futrola.jpg

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: mali Polar

Post by Dawor » 22 Feb 2009, 13:15

Hvala za link ali sam se nadao da je kupljeno u Hrvatskoj, malo sam paranoičan uvezi kupnje karticama preko interneta :A00:

User avatar
Necto
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 139
Joined: 06 Aug 2008, 22:15
Location: Šibenik

Re: mali Polar

Post by Necto » 22 Feb 2009, 16:58

Super noz :A28:

@Dawor ... dvije rjeci: PayPall + Devizna kartica :A25:

User avatar
Mr.Cabdriver
Dežurni Dušebrižnik
Dežurni Dušebrižnik
Posts: 731
Joined: 02 Apr 2008, 19:25
Location: Pula

Re: mali Polar

Post by Mr.Cabdriver » 22 Feb 2009, 17:34

Spremam se raditi narudžbu od finaca... iznesite želje i kad se krene u realizaciju obavijestit ću 7 dana prije.

Cijena primjerka će biti cijena na web stranici + poštarina (izračunat će se prema broju artikala po naručiocu kad dobijem cijenu transporta za rečenu narudžbu) + 10% carine na noževe + 22% PDV-a na cijeli iznos prije izračunat. Nakon toga će se HP-om slati onima koji su kupili na njihov trošak transporta. U međuvremenu ću obavijestiti o doplati za fiksne troškove carine, tipa ležarina, špedicija, transport unutar carine, itd,itd,itd...

Carina na pošiljku će se obračunat na one artikle koji ne dolaze sa područja E.U.... znači Kina i ekipa. Ostali artikli ne znam kako se carine, noževi su 10%.

Carinske troškove će se platit naknadno nakon špedicije i ostalih izmišljotina.

Maksimalni iznos je 350€ sa poštarinom - sada smo na 200 €.

Ja ću svoju narudžbu radit krajem 3. mjeseca pa imate dosta vremena da si odaberete i financijski se pripremite.

cab
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam... :twisted: ::::....

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: mali Polar

Post by J07@ » 26 Feb 2009, 14:45

Attachments
1935.jpg
1935.jpg (8.54 KiB) Viewed 648 times

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: mali Polar

Post by requin » 26 Feb 2009, 15:38

Ferrule,ili metalni prsten(hrv)
Da to ide na vrh,nisam koristio te izrađene,pretežno ih sam izrađujem,pa neznam dali se samo lijepe ili imaju navoje.

User avatar
J07@
Banned
Posts: 639
Joined: 16 Oct 2008, 17:44
Location: VG-ZG

Re: mali Polar

Post by J07@ » 26 Feb 2009, 17:49

da znam da ima navoj onda bi si jos i narucil koji
a ovak ak ide ljepljenje
za tu varijantu bas i nisam

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: mali Polar

Post by requin » 26 Feb 2009, 18:16

Hmm,previdio sam i opciju s rupom,čini mi se da ovaj ferrul ima rupu(metalni prsten :D ),tako da trn ide kroz njega i to lijepo zakuješ,ako se pitaš koliko trn treba ostaviti za zakivanje,neko pravilo je da ga izviruje toliko koliko je širok u tom dijelu(kada ga zaobliš,da ti zakiv nebi bio četvrtast kao moj prvi).... :lol:

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: mali Polar

Post by Knife_maniac » 02 Mar 2009, 21:12


Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest