mali Polar
mali Polar
Prekjučer su mi stigle oštrice i danas je jedan nož gotov,
evo kako to otprilike radim. Gole oštrice i malo materijala.. Polari su još "garavi",treba ih očistiti i ispolirati. Dobro je zaštititi oštrice,radi obostranih ogrebotina Sada je stvar osobnog ukusa i želje(tu su neki komadi drva koje imam godinama,i ručno rađeni komadići bronce),uglavnom meni je to leglo..
Još malo podešavanja...koža je dobra jer malo amortizira a i poništava moguće neravnine u materijalu..
Epoksidno ljepilo,može i bez ali što je sigurno... 
24 sata pod pritiskom
Napokon,drugi je već u stegi...
Grubi radovi,prije brušenja.
Još malo i tu je,brušeno 4. put grit 400
evo kako to otprilike radim. Gole oštrice i malo materijala.. Polari su još "garavi",treba ih očistiti i ispolirati. Dobro je zaštititi oštrice,radi obostranih ogrebotina Sada je stvar osobnog ukusa i želje(tu su neki komadi drva koje imam godinama,i ručno rađeni komadići bronce),uglavnom meni je to leglo..
24 sata pod pritiskom
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Re: mali Polar
Nije stalo sve,pa evo finale..
800
Tu je bilo još brušenje s 1000,1500 i pasta za poliranje i na kraju Balsin,i mali Polar star je gotov.
U međuvremenu Lauri LPT77 je još pod pritiskom..
E da,koliko je loše kad počmeš noževima davat imena?
U međuvremenu Lauri LPT77 je još pod pritiskom..
E da,koliko je loše kad počmeš noževima davat imena?
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: mali Polar
Jel moze slika stroja kojim je brusena drska ?
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: mali Polar
Kad već hoćeš sliku
ali za poliranje koristim električnu bušilicu s filcom i pastom..
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: mali Polar
Znaci sve je rucni rad ?
Moj naklon !
Moj naklon !
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: mali Polar
Uopće nije loše, štoviše, svaki pravi nož ima i ime i prezime.requin
E da,koliko je loše kad počmeš noževima davat imena?
Za razliku od tebe, ja neću sam praviti noževe, ali ovo ti jako lijepo ide. Jedino mi se čini da bi bolje bilo da je oštrica full tang konstrukcije (pogledaj kod teme o Miletinim noževima, imaš fotku samo oštrica).
A oštrica mi se čini nordijska, finska, ili norveška.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: mali Polar
Daj reci koji materijal stavljaš između komada drveta, ja sam na jednom nožu napravil "spejserse" od onog roznog materijala od kojeg se rade dihtunzi.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: mali Polar
Oštrica je Polar 62 (Finska valjda) i tipično za Skandinavce ima skriveni tang ili rat-tail zakovan na kraju drške,što je sasvim a i više nego dovoljno za namjenu
(rezbarenje drva i rezanje kože ili slično).Crveni i crni listovi su vulkanizirani papir kojega ima u raznim debljinama,(od 0,4 do 10 mm) i bojama.
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Re: mali Polar
što se tiče imena ne moraš se barem brinuti kad navečer zazoveš krivo.

Omnes tenentes gladios et ad bella doctissimi uniuscuiusque ensis super femur suum propter timores nocturnos
Because none of us are as cruel as all of us
Because none of us are as cruel as all of us
Re: mali Polar
Evo i futrola je gotovaDawor wrote:Odlično![]()
a gdje se mogu nabaviti samo oštrice?
Što se tiće oštrica i svega ostaloga izradu noževa tu je adresa,ima i drugih ali ovo je "izvor"..
https://www.brisa.fi
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Re: mali Polar
Hvala za link ali sam se nadao da je kupljeno u Hrvatskoj, malo sam paranoičan uvezi kupnje karticama preko interneta 
- Mr.Cabdriver
- Dežurni Dušebrižnik

- Posts: 731
- Joined: 02 Apr 2008, 19:25
- Location: Pula
Re: mali Polar
Spremam se raditi narudžbu od finaca... iznesite želje i kad se krene u realizaciju obavijestit ću 7 dana prije.
Cijena primjerka će biti cijena na web stranici + poštarina (izračunat će se prema broju artikala po naručiocu kad dobijem cijenu transporta za rečenu narudžbu) + 10% carine na noževe + 22% PDV-a na cijeli iznos prije izračunat. Nakon toga će se HP-om slati onima koji su kupili na njihov trošak transporta. U međuvremenu ću obavijestiti o doplati za fiksne troškove carine, tipa ležarina, špedicija, transport unutar carine, itd,itd,itd...
Carina na pošiljku će se obračunat na one artikle koji ne dolaze sa područja E.U.... znači Kina i ekipa. Ostali artikli ne znam kako se carine, noževi su 10%.
Carinske troškove će se platit naknadno nakon špedicije i ostalih izmišljotina.
Maksimalni iznos je 350€ sa poštarinom - sada smo na 200 €.
Ja ću svoju narudžbu radit krajem 3. mjeseca pa imate dosta vremena da si odaberete i financijski se pripremite.
cab
Cijena primjerka će biti cijena na web stranici + poštarina (izračunat će se prema broju artikala po naručiocu kad dobijem cijenu transporta za rečenu narudžbu) + 10% carine na noževe + 22% PDV-a na cijeli iznos prije izračunat. Nakon toga će se HP-om slati onima koji su kupili na njihov trošak transporta. U međuvremenu ću obavijestiti o doplati za fiksne troškove carine, tipa ležarina, špedicija, transport unutar carine, itd,itd,itd...
Carina na pošiljku će se obračunat na one artikle koji ne dolaze sa područja E.U.... znači Kina i ekipa. Ostali artikli ne znam kako se carine, noževi su 10%.
Carinske troškove će se platit naknadno nakon špedicije i ostalih izmišljotina.
Maksimalni iznos je 350€ sa poštarinom - sada smo na 200 €.
Ja ću svoju narudžbu radit krajem 3. mjeseca pa imate dosta vremena da si odaberete i financijski se pripremite.
cab
....:::: Otiš'o sam, sarmu probo nisam...
::::....
Re: mali Polar
dal je ovo za vrh drske
https://www.brisa.fi/portal/index.php?o ... cts_id=511
https://www.brisa.fi/portal/index.php?o ... cts_id=511
- Attachments
-
- 1935.jpg (8.54 KiB) Viewed 639 times
Re: mali Polar
Ferrule,ili metalni prsten(hrv)J07@ wrote:dal je ovo za vrh drske
https://www.brisa.fi/portal/index.php?o ... cts_id=511
Da to ide na vrh,nisam koristio te izrađene,pretežno ih sam izrađujem,pa neznam dali se samo lijepe ili imaju navoje.
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Re: mali Polar
da znam da ima navoj onda bi si jos i narucil koji
a ovak ak ide ljepljenje
za tu varijantu bas i nisam
a ovak ak ide ljepljenje
za tu varijantu bas i nisam
Re: mali Polar
Hmm,previdio sam i opciju s rupom,čini mi se da ovaj ferrul ima rupu(metalni prsten
),tako da trn ide kroz njega i to lijepo zakuješ,ako se pitaš koliko trn treba ostaviti za zakivanje,neko pravilo je da ga izviruje toliko koliko je širok u tom dijelu(kada ga zaobliš,da ti zakiv nebi bio četvrtast kao moj prvi).... 
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: mali Polar
Evo jedan tutorial:
http://www.britishblades.com/forums/sho ... t=tutorial
http://www.britishblades.com/forums/sho ... t=tutorial
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





