evo i mog treninga

ISSF i srodne discipline, Olimpijske streljačke discipline.

Moderator: Original_G

Post Reply
gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

evo i mog treninga

Post by gutenberg » 30 Mar 2009, 08:25

Pregledavajući forum, nailazim na razne teme (Ivin novi blindirani auto) pa mi dođe slabo.
Nisam htio staviti svoju metu na forum, jer nije baš nešto reprezentativno.
Ali, da skrenem glupe teme o Ivi, ipak se odlučih staviti.
Opis: vidi se neredovitost treninga, preširoki krug pogodaka,
nije koncentrirano u jednu grupu, sve zbog neredovitosti.
I jedna veća greška: osmica.
Ipak, nailaze (valjda) ljepši dani pa ću popraviti stanje većim brojem posjeta streljane.
Inače, na 4 sata je dupla devetka, i na 6 sati okomito 3 centra.
Attachments
DSCN5365.JPG

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: evo i mog treninga

Post by blackpowder » 30 Mar 2009, 08:42

klečao bi ti meni na kukuruzu zbog one osmice! :A04:
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: evo i mog treninga

Post by blackpowder » 30 Mar 2009, 08:43

a metu bolje ti polovice nesmiješ pokazati jer je bolja?
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

Re: evo i mog treninga

Post by gutenberg » 30 Mar 2009, 08:56

blackpowder wrote:a metu bolje ti polovice nesmiješ pokazati jer je bolja?
Pa što se tiče kukuruza, ne trebam, jer si počupam kosu u zamjenu za klečanje.
A moja bolja polovica je još nemarnija što se tiče treninga.
Pa stoga može od prvih pet metaka napraviti 48, 49. Za ostalo ne pitaj.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: evo i mog treninga

Post by Mike_Torello » 30 Mar 2009, 19:46

moze koja rijec o "željezu"?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

Re: evo i mog treninga

Post by gutenberg » 30 Mar 2009, 20:49

Eto, radi se o Smith Wessonu iz 1989. godine, 357 mag.
Jedinstven je po tome što ima cijev od 5 1/2",
bubanj neužljebljen, round butt frame (mislim da je N),
i proizvedeno ih je 5276 komada.
Meni osobno odgovara, jer je podosta težak, odnosno stabilan,
pogotovo što pucam 38 WC, i k tome uteg ispod cijevi.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: evo i mog treninga

Post by Mike_Torello » 30 Mar 2009, 21:01

lijepo, meni taj neuzljebljeni bubanj nekako u zadnje vrijeme simbolizira JACA MAGNUM punjenja =) ostavlja mi neki masivniji dojam... bilo bi ga zanimljivo probati u svakom slucaju =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

Re: evo i mog treninga

Post by gutenberg » 31 Mar 2009, 08:16

Jače je konstrukcije, to sigurno.
Frame je preuzet od .44 mag.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: evo i mog treninga

Post by Mike_Torello » 31 Mar 2009, 17:15

cura je probala .44Magnum Ruger Redhawk sa 5,5" cijevi i svidjelo joj se pucati iz toga... i sad bi htjela nesto takvo =)
no zakljucak je magnum revolver oko 6" cijev DA, ali ne .44 nego .357 jer je streljivo jeftinije a i uvijek se moze koristiti puno "mekše" streljivo .38 Special
samo neznam kako bi onda bilo kod kupovine streljiva u trgovini, moze li se na osnovu .357 magnum oruzanog lista kupiti .38 spec streljivo?
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: evo i mog treninga

Post by nobile157 » 31 Mar 2009, 17:44

Ne, to kod nas ne smatraju istim kalibrom, ali zato možeš kupiti .44 special ako imaš .44 Magnum
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: evo i mog treninga

Post by blackpowder » 31 Mar 2009, 18:12

sa .357 u oružanom listu možeš kupovati streljivo .38 special. Kad nebi mogao nebi se ni pucala disciplina VK REVOLVER na nacionalnom prvenstvu.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: evo i mog treninga

Post by nobile157 » 31 Mar 2009, 20:13

Moguće, meni su tražili dozvolu za .38-icu "jer da to nije isti kalibar".
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

gutenberg
Skupnik
Skupnik
Posts: 215
Joined: 06 Feb 2009, 10:59

Re: evo i mog treninga

Post by gutenberg » 01 Apr 2009, 08:04

Zanimljivo je čuti da još ima ljepšeg spola zainteresiranog za jače kalibre.
Što se tiče nabavke .357 odnosno 38 special, mislim Nobile da si naišao na
nekog koji ima one štitnike za oči kao konji, pa su te preveslali.
Onaj koji se iole razumije u kalibre shvatit će da se podrazumijeva
ako imaš .357 da trošiš 38 special. Isto i za .44.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: evo i mog treninga

Post by Mike_Torello » 01 Apr 2009, 14:24

znaci zakljucak: sa .357 Magnum oruzanim listom se MOŽE kupiti .38 Special streljivo!
Hvala!
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest