SOG NORTHWEST RANGER

Noževi, bajunete, mačevi, sjekire, mačete...
Post Reply
User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

SOG NORTHWEST RANGER

Post by nobile157 » 06 Apr 2009, 15:40

Evo jednog lijepog, praktičnog i ne preskupog noža poznate firme:
Fixed knives kolection 008.JPG
Fixed knives kolection 009.JPG
Fixed knives kolection 010.JPG
Naravno, oštrica je SEKI Japan.

Malo me smetaju zubići, ali kako ne rade model bez njih, pa, preživjet ćemo i s njima. Veličina je optimalna za svakodnevni posao bilo kojeg tipa, nož nije pretežak, a ipak je dovoljno ozbiljan za ozbiljnije poslove.
Posebno je dobra kratonska ručka koja je ugodna za držanje, upravo se lijepi za ruku.

Nož je svakako jedan od praktičnijih fiksnih noževa za sve prilike, veličina oštrice je pogodna za sve radove, i finije i grublje. Ručka je kao na Pentagonu, a taj bodež sam također imao jer mi se sviđao odavno. Međutim, nisam baš bio zadovoljan oštricom, pa je otišao.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: SOG NORTHWEST RANGER

Post by requin » 08 Apr 2009, 22:50

nobile157 wrote:Nož je svakako jedan od praktičnijih fiksnih noževa za sve prilike, veličina oštrice je pogodna za sve radove, i finije i grublje. Ručka je kao na Pentagonu, a taj bodež sam također imao jer mi se sviđao odavno. Međutim, nisam baš bio zadovoljan oštricom, pa je otišao.
I moj je otišao,davno( Pentagon) :D jedino, nevolim te zube po oštrici,mada stvarno brzo režu konopac,ali kvalitetna ravna oštrica to isto radi. :lol:

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: SOG NORTHWEST RANGER

Post by nobile157 » 09 Apr 2009, 21:04

Ma ni meni se zubi ne sviđaju, ali nema modela samo sa plain oštricom, a nož mi se baš sviđao, pa eto. Kupio sam ga na IWA-i 06 i nije koštao puno.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
puls
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 137
Joined: 14 Nov 2008, 23:49
Location: Hrv. Dubica, ZG

Re: SOG NORTHWEST RANGER

Post by puls » 09 Apr 2009, 22:36

koliko bi to bilo "ne puno"?
Homo sum: humani nihil a me alienum puto!

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: SOG NORTHWEST RANGER

Post by nobile157 » 10 Apr 2009, 11:48

Nekih šezdesetak € mislim, ne sjećam se točno.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest