Oprema za IPSC
Oprema za IPSC
Gdje kupiti - kvalitetno i povoljno
- naočale (može i preporuka)
- antifone, odnosno čepove za uši (ili oboje)
- opasač, nosače za spremnike i holster?
Možda ako tko ima informacija - napraviti i jedan elaborat usporedbe cijena - performansi i kvalitete....
- naočale (može i preporuka)
- antifone, odnosno čepove za uši (ili oboje)
- opasač, nosače za spremnike i holster?
Možda ako tko ima informacija - napraviti i jedan elaborat usporedbe cijena - performansi i kvalitete....
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: Oprema za IPSC
Naočale za početak možeš nabaviti u prodavaonicama zaštitne opreme, za malo love, a kasnije nešto kvalitetnije, specijalizirano. Čepovi za uši ili antifoni, kako ti više odgovara, mogu za početak biti i obični, trgovina zaštitne opreme, a kasnije i elektronski. Holster sa opasačem i držačima za spremnike preko nekoga iz klubova, ili odlazak u Italiju ili Austriju. A možda i netko po klubovima prodaje svoju opremu jer je nabavio nešto novo.
Za početak ne treba nabavljati najskuplju opremu, počneš pomalo, polovno, pa polako nabavljaš sve bolju opremu.
Za početak ne treba nabavljati najskuplju opremu, počneš pomalo, polovno, pa polako nabavljaš sve bolju opremu.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: Oprema za IPSC
Gosn Nobile, šta misliš o ovom holsteru za početnike:
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266
Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo?
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266
Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo?
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
Re: Oprema za IPSC
Last edited by ALPHA on 17 Jul 2009, 22:03, edited 1 time in total.
Samo je nebo granica, a granice su da se prelaze
Re: Oprema za IPSC
Joj pa naravno (e jesam tukac)..ALPHA wrote: U pravilu i u većini slučajeva (99%) ne trčiš za pištoljem u holsteru, nego sa pištoljem
u ruci.
Našo sam na tom sajtu..cijena plus carina..a jedno 500injak kuna..nije mi preskupo a svuda su recenzije dobre.
Još ću ipak počekat da bude to 100% sigurno da ćemo i mi dobit taj poligon i nakon toga, ako sve bude u redu, budem si ga naručio.
Hvala na odgovoru!
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
Re: Oprema za IPSC
Kao što su kolegle rekle, sasvim solidno za početak, i ja imam sličan za 1911. A i da trčiš s pištoljem u holsteru, neće ispasti. Jedini problem je što je to plastika, pa može ogrebati pištolj.Breadfan wrote:Gosn Nobile, šta misliš o ovom holsteru za početnike:
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266
Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo?
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Marin Bralic
- Skupnik

- Posts: 292
- Joined: 26 Oct 2008, 11:52
- Location: Ludbreg
Re: Oprema za IPSC
Nobile, kad smo vec kod ove teme, kakva je situacija s onim Glock holsterom sport/combat? On je isto od plastike, jel se dogadjalo da i on osteti pistolj?
Re: Oprema za IPSC
Ne, ta plastika je mekana, a ona druga je tvrda plastika koja ujedno i stisne pištolj da ne ispadne (može se podesiti snaga izvlačenja vijkom), pa nakon nekog vremena guranja pištolja i izvlačenja može doći do ogrebotina na pištolju, tj. ne baš ogrebotina, ali se može vidjeti na navlaci tragove.
Ova tvrda futrola, međutim, bolja je od glockove originalne za IPSC jer drži pištolj uspravno, dok je glockova nagnuta unatrag, tj. cijev je zakrenuta prema natrag, što nije dobro. Nije dobro jer ako se strijelac nagne naprijed, cijev je uperena prema natrag, tj. prema publici, a i kod izvlačenja pištolja moraš ruku saviti i dovesti je u ergonomski neugodan položaj.
(pogledaj fotke s treninga hoplologa, pa usporedi holstere).
Ova tvrda futrola, međutim, bolja je od glockove originalne za IPSC jer drži pištolj uspravno, dok je glockova nagnuta unatrag, tj. cijev je zakrenuta prema natrag, što nije dobro. Nije dobro jer ako se strijelac nagne naprijed, cijev je uperena prema natrag, tj. prema publici, a i kod izvlačenja pištolja moraš ruku saviti i dovesti je u ergonomski neugodan položaj.
(pogledaj fotke s treninga hoplologa, pa usporedi holstere).
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Marin Bralic
- Skupnik

- Posts: 292
- Joined: 26 Oct 2008, 11:52
- Location: Ludbreg
Re: Oprema za IPSC
Ma da, ovo s nagnutoscu cijevi prema unatrag znam, vec si mi to napisao ovdje negdje na forumu
Zanimalo me bas ovo s ogrebotinama, jer nisam drzao u ruci ni jednu ni drugu futrolu, pa bolje pitati nego kasnije plakati.
Znaci, ako sam dobro shvatio, Glockova futrola ne pravi ogrebotine na pistolju? Malo si zakomplicirao s onim "ova prva", "ova druga",...
Zanimalo me bas ovo s ogrebotinama, jer nisam drzao u ruci ni jednu ni drugu futrolu, pa bolje pitati nego kasnije plakati.
Znaci, ako sam dobro shvatio, Glockova futrola ne pravi ogrebotine na pistolju? Malo si zakomplicirao s onim "ova prva", "ova druga",...
Re: Oprema za IPSC
Last edited by ALPHA on 17 Jul 2009, 22:03, edited 1 time in total.
Samo je nebo granica, a granice su da se prelaze
Re: Oprema za IPSC
Naravno, ali safariland ima unutra kožu, kao i Ghost police model, tako da je gan stvarno dobro zaštićen. A glockova mala futrolica ne grebe pištolj, dokazano.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: Oprema za IPSC
Last edited by ALPHA on 17 Jul 2009, 22:03, edited 1 time in total.
Samo je nebo granica, a granice su da se prelaze
- Original_G
- Cinker - bojna

- Posts: 1772
- Joined: 04 Apr 2008, 19:52
- Location: Čakovec
Re: Oprema za IPSC
Super, hvala. Upravo sam tako i mislio. Za početak krenuti s nešto jednostavnijom i jeftinijom opremom a onda ukoliko bude bilo potreba i mogućnosti (ipak se počinje gradnja kuće u ovim nevremenima) za dalje budemo vidjeli.
@nobile: spominjao si elektronske antifone. Daj malo molim te pojasni.
@nobile: spominjao si elektronske antifone. Daj malo molim te pojasni.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
- blackpowder
- Nadnarednik

- Posts: 529
- Joined: 16 Oct 2008, 16:07
Re: Oprema za IPSC
elektronski antifoni vanjskom formom identični običnima - trik je u elektronici, mikrofonu i zvučniku. Mikrofon hvata sve zvukove (i govor i pucanj) i u trenutku pucnja elektronika blokira i sluh je zaštićen. Jeftinija verzija je mono (samo na jedno uho) i kad blokira zvuk blokira potpuno pa se govor teško prati (isprekidan je)
skuplji modeli su obično stereo (bolji jer omogućuju i određivanje smjera iz kojeg zvuk dolazi) a filtriranje i prigušenje zvuka je takvo da se razgovor može pratiti nesmetano i na vatrenoj liniji sa pedesetak strijeloaca. U tehničkim podacima piše u kojem frekventnom rasponu i za koliko decibela prigušuje. kad su namjenjeni i za prigušenje pucnja to je posebno istaknuto.
U klasičnom streljaštvu elektronski antifoni nisu dozvoljeni osim ako nisu izvađene baterije i skinut poklopac sa ležišta baterija da se vidi da nisu aktivni ( tako se izbjegava mogućnost da u toku meča strijelac dobiva radio vezom sugestije od trenera). Elektronski antifoni (skuplji)izvrstan su izbor za streljačke suce jer omogućuju normalan rad bez obzira na intenzitet i učestalost buke.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!
Re: Oprema za IPSC
Ja ne vjerujem tim elektronikama previše..da će ono na vrijeme zagušiti potrebnu buku.te ovoliko decibela, te onoliko..jednostavno ne želim riskirat i imam od prijatelja odlične Bison slušalice koje su više nego adekvatne za ono što meni treba.
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
http://www.youtube.com/user/Breadf4n
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 3 guests



