Oprema za IPSC

IPSC
Post Reply
User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Oprema za IPSC

Post by patch » 26 Apr 2009, 20:10

Gdje kupiti - kvalitetno i povoljno
- naočale (može i preporuka)
- antifone, odnosno čepove za uši (ili oboje)
- opasač, nosače za spremnike i holster?

Možda ako tko ima informacija - napraviti i jedan elaborat usporedbe cijena - performansi i kvalitete....
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Oprema za IPSC

Post by nobile157 » 26 Apr 2009, 22:18

Naočale za početak možeš nabaviti u prodavaonicama zaštitne opreme, za malo love, a kasnije nešto kvalitetnije, specijalizirano. Čepovi za uši ili antifoni, kako ti više odgovara, mogu za početak biti i obični, trgovina zaštitne opreme, a kasnije i elektronski. Holster sa opasačem i držačima za spremnike preko nekoga iz klubova, ili odlazak u Italiju ili Austriju. A možda i netko po klubovima prodaje svoju opremu jer je nabavio nešto novo.
Za početak ne treba nabavljati najskuplju opremu, počneš pomalo, polovno, pa polako nabavljaš sve bolju opremu.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Breadfan
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 968
Joined: 26 Dec 2008, 16:25
Location: Rijeka
Contact:

Re: Oprema za IPSC

Post by Breadfan » 26 Apr 2009, 22:40

Gosn Nobile, šta misliš o ovom holsteru za početnike:
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266

Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo? :mrgreen:
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n

User avatar
ALPHA
Banned
Posts: 102
Joined: 25 Feb 2009, 10:33

Re: Oprema za IPSC

Post by ALPHA » 27 Apr 2009, 00:30

:A18: :A18:
Last edited by ALPHA on 17 Jul 2009, 22:03, edited 1 time in total.
Samo je nebo granica, a granice su da se prelaze

User avatar
Breadfan
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 968
Joined: 26 Dec 2008, 16:25
Location: Rijeka
Contact:

Re: Oprema za IPSC

Post by Breadfan » 27 Apr 2009, 00:36

ALPHA wrote: U pravilu i u većini slučajeva (99%) ne trčiš za pištoljem u holsteru, nego sa pištoljem
u ruci.
Joj pa naravno (e jesam tukac).. :A38: :mrgreen:
Našo sam na tom sajtu..cijena plus carina..a jedno 500injak kuna..nije mi preskupo a svuda su recenzije dobre.
Još ću ipak počekat da bude to 100% sigurno da ćemo i mi dobit taj poligon i nakon toga, ako sve bude u redu, budem si ga naručio. :A27:
Hvala na odgovoru! :A25:
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Oprema za IPSC

Post by nobile157 » 27 Apr 2009, 18:33

Breadfan wrote:Gosn Nobile, šta misliš o ovom holsteru za početnike:
http://www.reddotshooting.com/index.asp ... ProdID=266

Čitao sam recenzije i komentare na nekim forumima i ljudi su zadovoljni. Cijena mi je sasvim ok. samo mi izgleda malo "labavo", je l' to drži pištolj kad se trčkara okolo? :mrgreen:
Kao što su kolegle rekle, sasvim solidno za početak, i ja imam sličan za 1911. A i da trčiš s pištoljem u holsteru, neće ispasti. Jedini problem je što je to plastika, pa može ogrebati pištolj.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Marin Bralic
Skupnik
Skupnik
Posts: 292
Joined: 26 Oct 2008, 11:52
Location: Ludbreg

Re: Oprema za IPSC

Post by Marin Bralic » 27 Apr 2009, 18:56

Nobile, kad smo vec kod ove teme, kakva je situacija s onim Glock holsterom sport/combat? On je isto od plastike, jel se dogadjalo da i on osteti pistolj?

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Oprema za IPSC

Post by nobile157 » 27 Apr 2009, 19:09

Ne, ta plastika je mekana, a ona druga je tvrda plastika koja ujedno i stisne pištolj da ne ispadne (može se podesiti snaga izvlačenja vijkom), pa nakon nekog vremena guranja pištolja i izvlačenja može doći do ogrebotina na pištolju, tj. ne baš ogrebotina, ali se može vidjeti na navlaci tragove.
Ova tvrda futrola, međutim, bolja je od glockove originalne za IPSC jer drži pištolj uspravno, dok je glockova nagnuta unatrag, tj. cijev je zakrenuta prema natrag, što nije dobro. Nije dobro jer ako se strijelac nagne naprijed, cijev je uperena prema natrag, tj. prema publici, a i kod izvlačenja pištolja moraš ruku saviti i dovesti je u ergonomski neugodan položaj.
(pogledaj fotke s treninga hoplologa, pa usporedi holstere).
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Marin Bralic
Skupnik
Skupnik
Posts: 292
Joined: 26 Oct 2008, 11:52
Location: Ludbreg

Re: Oprema za IPSC

Post by Marin Bralic » 27 Apr 2009, 19:46

Ma da, ovo s nagnutoscu cijevi prema unatrag znam, vec si mi to napisao ovdje negdje na forumu :D
Zanimalo me bas ovo s ogrebotinama, jer nisam drzao u ruci ni jednu ni drugu futrolu, pa bolje pitati nego kasnije plakati.
Znaci, ako sam dobro shvatio, Glockova futrola ne pravi ogrebotine na pistolju? Malo si zakomplicirao s onim "ova prva", "ova druga",... :mrgreen:

User avatar
ALPHA
Banned
Posts: 102
Joined: 25 Feb 2009, 10:33

Re: Oprema za IPSC

Post by ALPHA » 27 Apr 2009, 19:53

:A18: :A18:
Last edited by ALPHA on 17 Jul 2009, 22:03, edited 1 time in total.
Samo je nebo granica, a granice su da se prelaze

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Oprema za IPSC

Post by nobile157 » 27 Apr 2009, 20:01

Naravno, ali safariland ima unutra kožu, kao i Ghost police model, tako da je gan stvarno dobro zaštićen. A glockova mala futrolica ne grebe pištolj, dokazano.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
ALPHA
Banned
Posts: 102
Joined: 25 Feb 2009, 10:33

Re: Oprema za IPSC

Post by ALPHA » 27 Apr 2009, 20:14

:A18:
Last edited by ALPHA on 17 Jul 2009, 22:03, edited 1 time in total.
Samo je nebo granica, a granice su da se prelaze

User avatar
Original_G
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1772
Joined: 04 Apr 2008, 19:52
Location: Čakovec

Re: Oprema za IPSC

Post by Original_G » 27 Apr 2009, 20:29

kad alat izgubi onaj prvi "sjaj" tek se je razdelal :A25:
武士道

Ognjem i mačem.

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: Oprema za IPSC

Post by patch » 27 Apr 2009, 20:43

Super, hvala. Upravo sam tako i mislio. Za početak krenuti s nešto jednostavnijom i jeftinijom opremom a onda ukoliko bude bilo potreba i mogućnosti (ipak se počinje gradnja kuće u ovim nevremenima) za dalje budemo vidjeli.

@nobile: spominjao si elektronske antifone. Daj malo molim te pojasni.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
blackpowder
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 529
Joined: 16 Oct 2008, 16:07

Re: Oprema za IPSC

Post by blackpowder » 28 Apr 2009, 06:36

elektronski antifoni vanjskom formom identični običnima - trik je u elektronici, mikrofonu i zvučniku. Mikrofon hvata sve zvukove (i govor i pucanj) i u trenutku pucnja elektronika blokira i sluh je zaštićen. Jeftinija verzija je mono (samo na jedno uho) i kad blokira zvuk blokira potpuno pa se govor teško prati (isprekidan je)
antifoni elektronski.jpg
antifoni elektronski.jpg (6.49 KiB) Viewed 709 times
skuplji modeli su obično stereo (bolji jer omogućuju i određivanje smjera iz kojeg zvuk dolazi) a filtriranje i prigušenje zvuka je takvo da se razgovor može pratiti nesmetano i na vatrenoj liniji sa pedesetak strijeloaca. U tehničkim podacima piše u kojem frekventnom rasponu i za koliko decibela prigušuje. kad su namjenjeni i za prigušenje pucnja to je posebno istaknuto.
antifoni stereo.jpg
antifoni stereo.jpg (5.99 KiB) Viewed 710 times
U klasičnom streljaštvu elektronski antifoni nisu dozvoljeni osim ako nisu izvađene baterije i skinut poklopac sa ležišta baterija da se vidi da nisu aktivni ( tako se izbjegava mogućnost da u toku meča strijelac dobiva radio vezom sugestije od trenera). Elektronski antifoni (skuplji)izvrstan su izbor za streljačke suce jer omogućuju normalan rad bez obzira na intenzitet i učestalost buke.
KRIMINALIZACIJOM LEGALNIH POSJEDNIKA ORUŽJA - ORUŽJE ĆE POSJEDOVATI SAMO KRIMINALCI!
ZNAŠ LI OVO PROČITATI - ZAHVALI TO SVOJOJ UČITELJICI!
ČITAŠ LI OVO NA LATINICI - ZAHVALI DRAGOVOLJCIMA!

User avatar
Breadfan
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 968
Joined: 26 Dec 2008, 16:25
Location: Rijeka
Contact:

Re: Oprema za IPSC

Post by Breadfan » 28 Apr 2009, 10:09

Ja ne vjerujem tim elektronikama previše..da će ono na vrijeme zagušiti potrebnu buku.te ovoliko decibela, te onoliko..jednostavno ne želim riskirat i imam od prijatelja odlične Bison slušalice koje su više nego adekvatne za ono što meni treba.
Reportaže iz svijeta oružja i sportskog streljaštva:
http://www.youtube.com/user/Breadf4n

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests