Moj drugi rad

Uradi sam, iskustva, savjeti, prijedlozi, slike vaših radova...
Post Reply
User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Moj drugi rad

Post by Dawor » 03 May 2009, 19:40

Evo napokon i drugi nož. :D
Komad feder-plate, nažalost nemam tanku nego samo ovu kamionsku
od 7 ili 8 mm, tako da sam ju morao prepoloviti :A00:
P1010179.jpg
Grubo izrezano.
P1010181.jpg
Priprema držalice.
P1010195.jpg
I gotov nožić.
P1010198.jpg
P1010199.jpg
Još samo premazati držalicu sa lanenim uljem. Nož je širok 3mm na oštrici
i širi se na 4 mm u držalici, dug je 18 cm. :A19:

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: Moj drugi rad

Post by Knife_maniac » 03 May 2009, 23:13

Nemoj ga premazivati uljem nego ga drzi min 2 dana namocenog u laneno ulje da drvo upije, premazivanje bas i nema efekta.
Vidim na onom drugom forumu te muci ova rupa na kraju....to sredis ovako: http://www.britishblades.com/forums/sho ... hp?t=63961
i u konacnici jako lijep nozic :A25:

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Moj drugi rad

Post by Dawor » 04 May 2009, 17:28

Odlično rješenje za te nitne. :D Jednostavno i učinkovito.

User avatar
requin
Skupnik
Skupnik
Posts: 202
Joined: 29 Jan 2009, 12:48
Location: Jadranska obala

Re: Moj drugi rad

Post by requin » 04 May 2009, 22:57

Samo pazi da ne stisneš prejako,ako može jedan savjet za finiš drške,još finiji brusni papir,ako imaš filcani kolut sa bušiliciom češ dršku ispolirati do visokog sjaja(a takvo poliranje i štiti),pa onda kako Knife_maniac kaže natopi u laneno.iza može i vosak.
inače nož izgleda sasvim OK.

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Moj drugi rad

Post by Dawor » 05 May 2009, 18:55

Nitnu sam raširio kako je i savjetovao Knife_maniac. :D
Držalicu sam dodatno ošmirglao kako je i savjetovao requin. :D

A znam da može i bolje ali ipak sam samo početnik. :mrgreen:
P1010209.jpg

User avatar
k.horvat
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 1602
Joined: 04 Apr 2008, 19:17
Location: Kloštar Ivanić

Re: Moj drugi rad

Post by k.horvat » 05 May 2009, 20:06

Konacno netko tko se ne uvrijedi na savjet nego ga poslusa! :A28:

Krasan rad! :A28:

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Moj drugi rad

Post by Dawor » 05 May 2009, 20:20

k.horvat wrote:Konacno netko tko se ne uvrijedi na savjet nego ga poslusa! :A28:
Ma što da se ljutim, pa čovijek uči dok je živ.
A kako da naučim ako mi netko nekaže gdje griješim? :mrgreen:

Usput bilo bi odlično da requin napravi neki tutorijal baš o finiširanju držalica, jer šmirglanje mi je jasno ali poliranje ne. Neznam s čime, dali se koriste neke paste ili samo trljaj. :A00:

User avatar
Legion66
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 501
Joined: 17 Nov 2008, 10:32
Location: KC

Re: Moj drugi rad

Post by Legion66 » 05 May 2009, 20:31

Dawor, dobro si to napravil.
KO SE MAČA LAČA; LAKUKARAČA!!!!

User avatar
Knife_maniac
Satnik
Satnik
Posts: 1504
Joined: 07 Apr 2008, 20:06
Location: istocna Hrvatska

Re: Moj drugi rad

Post by Knife_maniac » 05 May 2009, 20:49

Dawor wrote:Nitnu sam raširio kako je i savjetovao Knife_maniac. :D
Držalicu sam dodatno ošmirglao kako je i savjetovao requin. :D
Jesi li namakao drsku ili ju premazao ??

User avatar
patch
Satnik
Satnik
Posts: 1767
Joined: 07 Apr 2008, 08:37
Location: Vinkovci
Contact:

Re: Moj drugi rad

Post by patch » 05 May 2009, 21:24

Jako dobro!

Svaka čast za trud.

:A28:
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Moj drugi rad

Post by Dawor » 05 May 2009, 21:29

Knife_maniac wrote: Jesi li namakao drsku ili ju premazao ??
Samo premazao :A01: Ali premazao sam nekoliko puta i
danas sam raširio nitnu i dodatno šmirglao i dobro se upilo
nisam došao do dijela gdje nije upilo. I onda sam još premazao
za svaki slučaj. A valjda će biti dobro. ;)

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: Moj drugi rad

Post by stari-nakovanj » 05 May 2009, 21:31

mislim da samo sad, sa novom drskom, zasluzili jednu sliku u cijelosti.

User avatar
Dawor
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 88
Joined: 17 Nov 2008, 20:46

Re: Moj drugi rad

Post by Dawor » 05 May 2009, 21:38

Evo :D
P1010214.jpg

User avatar
stari-nakovanj
Desetnik
Desetnik
Posts: 333
Joined: 06 Jul 2008, 17:48
Location: Zagreb
Contact:

Re: Moj drugi rad

Post by stari-nakovanj » 05 May 2009, 21:44

kako kazes, za tvoj drugi rad, jako dobro!

User avatar
lion
Pozornik
Pozornik
Posts: 34
Joined: 22 Feb 2010, 14:02

Re: Moj drugi rad

Post by lion » 23 Feb 2010, 09:42

zakon, volim ovakve rustika radove :A28:
što je opasnije, pištolj ili benđo?

www.lion-holsters.com

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest