Moj drugi rad
Moj drugi rad
Evo napokon i drugi nož.
Komad feder-plate, nažalost nemam tanku nego samo ovu kamionsku
od 7 ili 8 mm, tako da sam ju morao prepoloviti
Grubo izrezano.
Priprema držalice.
I gotov nožić.
Još samo premazati držalicu sa lanenim uljem. Nož je širok 3mm na oštrici
i širi se na 4 mm u držalici, dug je 18 cm.
Komad feder-plate, nažalost nemam tanku nego samo ovu kamionsku
od 7 ili 8 mm, tako da sam ju morao prepoloviti
i širi se na 4 mm u držalici, dug je 18 cm.
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Moj drugi rad
Nemoj ga premazivati uljem nego ga drzi min 2 dana namocenog u laneno ulje da drvo upije, premazivanje bas i nema efekta.
Vidim na onom drugom forumu te muci ova rupa na kraju....to sredis ovako: http://www.britishblades.com/forums/sho ... hp?t=63961
i u konacnici jako lijep nozic
Vidim na onom drugom forumu te muci ova rupa na kraju....to sredis ovako: http://www.britishblades.com/forums/sho ... hp?t=63961
i u konacnici jako lijep nozic
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: Moj drugi rad
Samo pazi da ne stisneš prejako,ako može jedan savjet za finiš drške,još finiji brusni papir,ako imaš filcani kolut sa bušiliciom češ dršku ispolirati do visokog sjaja(a takvo poliranje i štiti),pa onda kako Knife_maniac kaže natopi u laneno.iza može i vosak.
inače nož izgleda sasvim OK.
inače nož izgleda sasvim OK.
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Re: Moj drugi rad
Nitnu sam raširio kako je i savjetovao Knife_maniac.
Držalicu sam dodatno ošmirglao kako je i savjetovao requin.
A znam da može i bolje ali ipak sam samo početnik.
Držalicu sam dodatno ošmirglao kako je i savjetovao requin.
A znam da može i bolje ali ipak sam samo početnik.
Re: Moj drugi rad
Ma što da se ljutim, pa čovijek uči dok je živ.k.horvat wrote:Konacno netko tko se ne uvrijedi na savjet nego ga poslusa!![]()
A kako da naučim ako mi netko nekaže gdje griješim?
Usput bilo bi odlično da requin napravi neki tutorijal baš o finiširanju držalica, jer šmirglanje mi je jasno ali poliranje ne. Neznam s čime, dali se koriste neke paste ili samo trljaj.
- Knife_maniac
- Satnik

- Posts: 1504
- Joined: 07 Apr 2008, 20:06
- Location: istocna Hrvatska
Re: Moj drugi rad
Jesi li namakao drsku ili ju premazao ??Dawor wrote:Nitnu sam raširio kako je i savjetovao Knife_maniac.![]()
Držalicu sam dodatno ošmirglao kako je i savjetovao requin.![]()
Darac Steel Production - http://s912.photobucket.com/albums/ac32 ... %20radovi/
http://www.facebook.com/darac.steel
http://www.facebook.com/darac.steel
Re: Moj drugi rad
Jako dobro!
Svaka čast za trud.

Svaka čast za trud.
_______________________
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
DVC = Diligentia, Vis, Celeritas
Re: Moj drugi rad
Samo premazaoKnife_maniac wrote: Jesi li namakao drsku ili ju premazao ??
danas sam raširio nitnu i dodatno šmirglao i dobro se upilo
nisam došao do dijela gdje nije upilo. I onda sam još premazao
za svaki slučaj. A valjda će biti dobro.
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest





