Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Lovačke priče, iskustva, doživljaji, lovački psi, fotografije...
Post Reply
User avatar
SSG
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 127
Joined: 06 Nov 2008, 12:04
Location: Karlovac

Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by SSG » 11 Mar 2010, 15:26

Ovo je dosta kompleksno pitanje iz razloga što ne trošimo svi jednako.

Evo mojih prijedloga a molim da kolege stave broj ispred odgovora koji im najviše odgovara(specifikacija troškova poželjna ;) )
1. manje od 3000 kuna
2. 3001-5000 kuna
3.5001-7000 kuna
4.7001-10000 kuna
5.10001-20000 kuna
6. više od 20001 kuna

Ja sam prošle sezone skromniji nego prijašnjih,potrošio sam oko 7000 kuna,ne više.
Pretprošle sam preko 35000
I am armed I suggest you go rob and kill a Liberal.

dobra kob
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 66
Joined: 05 Jan 2010, 15:30

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by dobra kob » 11 Mar 2010, 17:30

fulo si forum hh :A13:
registriraj se na forumu Lovac ako vec nisi :A20:

User avatar
nobile157
Pukovnik
Pukovnik
Posts: 2891
Joined: 15 Sep 2008, 14:57
Location: Pula

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by nobile157 » 11 Mar 2010, 18:02

Zašto misliš da je čovjek fulao forum?
Ovo je tematski dio foruma o lovu i tko želi i može o tome nešto reći, samo naprijed.
Oni koji ne mogu potrošiti toliko novaca za svoj hobi, tja, nije čovjek koji može za to kriv.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by Mike_Torello » 11 Mar 2010, 18:11

Lani sam bio samo na otvorenju lova, ako bi placao "lov za goste" to bi me kostalo cca 100kn po odlazku, placam godisnje 150kn za markicu sto je ujedno i clanarina pri lovackom savezu, posto ne idem u lov vise od 2x na godinu (za sada) ne isplati mi se platiti upisninu od cca 1000kn i placati clanarinu koja je kod nas 1200kn ako me pamcenje sluzi (i jos imati obaveze prema drustvu), jos metka jednog nisam imao prilike ispaliti u lovu na neku divljac, a iskreno to mi ni ne fali, radije ugrijem cijev na streljani. Opremu koju kupujem ne sluzi samo za lov pa nemogu ni to ukljuciti u troskove lova, dakle moj komplexni broj je stavka broj 0) manje od 500kn na godinu!
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
BOXI
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 911
Joined: 05 Apr 2008, 10:03
Location: Bistra

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by BOXI » 11 Mar 2010, 20:20

Ja sam u lovu gotovo svaki tjedan ali troškovi za municiju i opremu te gorivo su cca 3000 kn godišnje.
Puno veći su troškovi "trećeg pogona" i kad mi žena prigovori kaj tako dugo traje taj lov da me nema na ručak ili ručko-večeru ja joj kažem da su me kao mladog lovca učili da lov traje 24 sata a po potrebi i duže.
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr

User avatar
SSG
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 127
Joined: 06 Nov 2008, 12:04
Location: Karlovac

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by SSG » 12 Mar 2010, 17:28

Mike_Torello wrote:Lani sam bio samo na otvorenju lova, ako bi placao "lov za goste" to bi me kostalo cca 100kn po odlazku, placam godisnje 150kn za markicu sto je ujedno i clanarina pri lovackom savezu, posto ne idem u lov vise od 2x na godinu (za sada) ne isplati mi se platiti upisninu od cca 1000kn i placati clanarinu koja je kod nas 1200kn ako me pamcenje sluzi (i jos imati obaveze prema drustvu), jos metka jednog nisam imao prilike ispaliti u lovu na neku divljac, a iskreno to mi ni ne fali, radije ugrijem cijev na streljani. Opremu koju kupujem ne sluzi samo za lov pa nemogu ni to ukljuciti u troskove lova, dakle moj komplexni broj je stavka broj 0) manje od 500kn na godinu!
Mike, onda si po točkom 1 ;)
I am armed I suggest you go rob and kill a Liberal.

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Koliko novaca trošite za lov po sezoni

Post by Mike_Torello » 12 Mar 2010, 19:56

ali da, veci je raspon (2500) od mojeg potrosenog (500) do maximalnog limita u mojoj grupi (3000) nego sto je razlika između prvog i drugog (2000) =) zato sam rekao da sam u nultoj grupi! =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest