kovanje - mali noz
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: kovanje - mali noz
hehe..ovaj kojeg sam radio u tutorialu je otisel clanu koji se predstavlja JoZ@, a ostali su otisli na testiranje ili su u kovacnici u nekoj kutiji cekaju drsku koju buju dobili kad me pukne inspiracija.
testiranja su upravo u tijeku, a nadam se da ce u ponedjeljak biti neki filmic o zarenju za zaostala naprezanja i jedan mali slatki tutorial noza ove velicine ali sa drugacijim pristupom izrade bevela.
testiranja su upravo u tijeku, a nadam se da ce u ponedjeljak biti neki filmic o zarenju za zaostala naprezanja i jedan mali slatki tutorial noza ove velicine ali sa drugacijim pristupom izrade bevela.
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: kovanje - mali noz
croblade wrote:I ja ću jednog dana kad narastemstari-nakovanj wrote:recimo da mogu dva ovak mala u jednom danu skovat i toplinski obraditi.![]()
Moram se ja uhvatit posla što prije...
samo naprijed...i vristi ako zapne.
Re: kovanje - mali noz
@stari nakovanj a mogu i drugi
di nabaviti keramicku vunu, je li to uopce moguce?
di nabaviti keramicku vunu, je li to uopce moguce?
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: kovanje - mali noz
http://www.tapiker.hr/project/home.aspx?grupacija=1rubinho wrote:@stari nakovanj a mogu i drugi
di nabaviti keramicku vunu, je li to uopce moguce?
Re: kovanje - mali noz
hvala, u ponedjeljak zovem da vidim koliko kosta
po cinu narednik, neka vas ne zavara ovo ispod nicka
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: kovanje - mali noz
bala - 0,6 x 7 metara oko 1300 KN.
najmanja kolicina koju mozes uzeti je pola bale, ali ima raznih debljina i vrsta, pa mozes kombinirat da te i manje ispadne. gornja cijena je za 4cm debljine.
najmanja kolicina koju mozes uzeti je pola bale, ali ima raznih debljina i vrsta, pa mozes kombinirat da te i manje ispadne. gornja cijena je za 4cm debljine.
Re: kovanje - mali noz
Jedno pitanje: zašto istanjiš dio na koji ide ručka? Mislim da bi nož bio čvršći kada bi istavio istu širinu, tj. malo manje nego oštrica. Ustvari, Ćurčićevi noževi svi imaju takvu konstrukciju, dok Randall, recimo, radi isto kao ti. U svakom slučaju, svaka čast

NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- stari-nakovanj
- Desetnik

- Posts: 333
- Joined: 06 Jul 2008, 17:48
- Location: Zagreb
- Contact:
Re: kovanje - mali noz
Pa radim jedne i druge, a kod ovog sam tak odlucio jer sam isao na neki nordijski/vikinski dizajn.
Eh sad, zasto su vikinzi radili takve drske? To ostaje tajna za sada… iako je moje misljenje da je glavni cilj bio stednja materijala.
A sto se cvrstoce tice, u pravu si. Medutim, pitanje je koliko ti ta cvrstoca treba jer ako se radi o nekom momentu di je vrh u ukljestenju, naprezanje pada sa udaljavanjem od vrha pa na drsci bude minimalno. Dakle, ako vrh uspije izdrzati, ostatak noza ce izdrzati sigurno i to uz minimalne deformacije.
Eh sad, zasto su vikinzi radili takve drske? To ostaje tajna za sada… iako je moje misljenje da je glavni cilj bio stednja materijala.
A sto se cvrstoce tice, u pravu si. Medutim, pitanje je koliko ti ta cvrstoca treba jer ako se radi o nekom momentu di je vrh u ukljestenju, naprezanje pada sa udaljavanjem od vrha pa na drsci bude minimalno. Dakle, ako vrh uspije izdrzati, ostatak noza ce izdrzati sigurno i to uz minimalne deformacije.
Re: kovanje - mali noz
J*** ga, ja sam konzervativan tip koji voli sve predimenzionirano, od viška ne boli glava. A ako pukne ručka, lakše je držati nož koji je full tang nego ovu malu žičicu

NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest


