Krivolovac ranjen ali....
Krivolovac ranjen ali....
http://www.jutarnji.hr/policajac-u-prit ... u/1154536/
Interesantno je zasto nitko nije obradio dio teme koji se odnosi na krivolov i krivolovca. Cijeli slucaj se prikazuje kao opce opasna radnja od strane lovca koji je bio u organiziranom lovu, dok se ovaj papak od krivolovca smatra nesretnom zrtvom....
Nevjerovatno.
Interesantno je zasto nitko nije obradio dio teme koji se odnosi na krivolov i krivolovca. Cijeli slucaj se prikazuje kao opce opasna radnja od strane lovca koji je bio u organiziranom lovu, dok se ovaj papak od krivolovca smatra nesretnom zrtvom....
Nevjerovatno.
Nemoguće je Nemoguće
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: Krivolovac ranjen ali....
Novinari bi trebali objektivno izvještavati. Sve dok za to nema sankcija, novinar može stvari izokretati kako mu drago. Ako ja, ili bilo tko drugi, za nekog kažemo da je lopov ili pedofil, a to nije istina i čovjek nas tuži, odgovorni smo, i to je u redu. Međutim, kad novinar tako nešto napiše u novinama, onda su to medijske slobode. Eventualno to kasnije demantira, a to što takav natpis nekome može uništiti život nema veze jer je on novinar. Sad ono drugo, ovaj krivolovac, treba završiti tamo gdje treba jer je krivolovac i ako ostane invalid. neka jer bolje nije zaslužio. Međutim, to je mogao biti i slučajni šetač šumom i to nikako ne amnestira lovca koji je ujedno i policajac i morao bi biti svjestan rizika upotrebe oružja. Ne kažem da se nesreće ne mogu dogoditi. Mogu, i to svakome, ali ako se dogode svi skupa moramo biti svjesni da iza onog što uradimo, moramo stajati koliko god to neugodno bilo.
Pozdrav svima!
Pozdrav svima!
Re: Krivolovac ranjen ali....
Sve je to u redu da krivolovca treba kaznit, ali se treba i pitat kakav je to lovac kad puca a nevidi u što puca. Tako su se mogla nač dijeca ili netko tko šeta šumom i taj isti bi puco u njih iako ne vidi u što puca. Toj tip lovca koi se boi svoje sjene i puca na prvi šušanj! Nadam se da me razumijete što hoču reč s time da ne opravdavam krivolovca.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Krivolovac ranjen ali....
Slazem se sa Dejanom i Josipom! Ako krivolovca uhvate na nedjelu...za to ce i odgovarati,
a ovoga ,lovca, nista ne opravdava sto je nehotice nastrijelio covjeka! Gotovo da ne moze
proci lovna sezona a da netko nekog ne nastrijeli. Sreca da je covjek ostao ziv...pa bio sto
puta krivolovac.
a ovoga ,lovca, nista ne opravdava sto je nehotice nastrijelio covjeka! Gotovo da ne moze
proci lovna sezona a da netko nekog ne nastrijeli. Sreca da je covjek ostao ziv...pa bio sto
puta krivolovac.
Head in the City. Hearth in the Field.
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: Krivolovac ranjen ali....
Jedino opravdanje, koje bi kod mene da sam kojim slučajem sudac, prošlo, da ga nije nastrijelio slučajno. Sad je problem što zakon ne dozvoljava odstrel ljudi, makar i u sanitarne svrhe, jer ovo bi se moglo svesti pod "sanitarni nastrijel". A18:
Pozdrav!
Pozdrav!
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Krivolovac ranjen ali....
Hebate...!!! Kakav post!!! Mozda da ga ranjenik procita...mozda bi mu laknulo...mislim...dejandlesk wrote:Jedino opravdanje, koje bi kod mene da sam kojim slučajem sudac, prošlo, da ga nije nastrijelio slučajno. Sad je problem što zakon ne dozvoljava odstrel ljudi, makar i u sanitarne svrhe, jer ovo bi se moglo svesti pod "sanitarni nastrijel". A18:
Pozdrav!
covjek je ( Bogu hvala ) izvukao zivu glavu!!!
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Krivolovac ranjen ali....
Krivolovac neka odgovara za svoje radnje...
Ali... jebeš ti lovca koji greškom upuca išta drugo osim točno onoga što je pošao odstrijeliti,
a kamoli čovjeka, pa makar on bio i krivolovac.
Kažem... ne opravdavam krivolov, ali ima puno razina krivolova...
A neka meni ijedan lovac kaže da ni jedmog trenutka u svojoj lovačkoj karijeri nije bio
u situaciji koja bi se na ovaj ili onaj način mogla nazvati krivolovom... neću mu vjerovati...
I jeli svakog takvog trebalo ustrijeliti...??? Onaj bez grijeha, neka baci prvi kamen...
A naše novinarstvo... neću ni komentirati... žena mi ne da psovati...
Lako da na kraju ispane da je taj ustrijeljeni bio jedini pravi i pošteni lovac u cijeloj priči.
Ali... jebeš ti lovca koji greškom upuca išta drugo osim točno onoga što je pošao odstrijeliti,
a kamoli čovjeka, pa makar on bio i krivolovac.
Kažem... ne opravdavam krivolov, ali ima puno razina krivolova...
A neka meni ijedan lovac kaže da ni jedmog trenutka u svojoj lovačkoj karijeri nije bio
u situaciji koja bi se na ovaj ili onaj način mogla nazvati krivolovom... neću mu vjerovati...
I jeli svakog takvog trebalo ustrijeliti...??? Onaj bez grijeha, neka baci prvi kamen...
A naše novinarstvo... neću ni komentirati... žena mi ne da psovati...
Lako da na kraju ispane da je taj ustrijeljeni bio jedini pravi i pošteni lovac u cijeloj priči.
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Krivolovac ranjen ali....
Slažem se s svime što je kolega hawk reko,svi mi imamu neku mrlju pa i onu naj manju. Svi smo mi ubili barem vrabca a i to je kažnjivo i možete tretirat kao krivolov!
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Krivolovac ranjen ali....
1983josip wrote:Slažem se s svime što je kolega hawk reko,svi mi imamu neku mrlju pa i onu naj manju. Svi smo mi ubili barem vrabca a i to je kažnjivo i možete tretirat kao krivolov!
Ima tu jako puno istine ali kao da je ona nekome bitna u danasnje vrijeme....
Nemoguće je Nemoguće
Re: Krivolovac ranjen ali....
Situacija je posve jasna.Lovac nikad ne smije pucati ako nije siguran u sto puca i ako rani bilo kojeg covjeka,kriv je.Uopce nije vazno jeli ovaj drugi krivolovac,lovac ili slucajni setac.
Re: Krivolovac ranjen ali....
Kada bi stvari bile jednostavne i jasne nitko ne bi imao problema, no obicno je to uvijek neki splet okolnosti koji se bas i ne moze predvidjeti iz carobne kugle. Normalno da nitko ne zeli pucati u covjeka namjerno no isto tako se ne puca dok nisi 100% ziher u sto pucas.
U svakom slucjau treba imati na umu da svaki dan ima sve vise "gradske dijece i smikera sa asfalta" koji nemaju pojma sto znaci, suma, priroda, lov, divlje zivotinje itd...ali je zato jako " COOL ili TRENDY" obuci na sebe TOP robne marke odvesti se van grada te setati po sumama ili podrucjima o kojima NEMAJU TRI CISTE !!!
Uglavnom sranja se vrlo lako dogadjaju i trebalo bi postojati vise suradnje a mediji kao i javna TV bi trebali javnost upoznati sa nekim drugom informacijama osim onith koje se ticu, Mamica, Linica, Karamarka, Perkovica, i Turskih sapunica !!!
U svakom slucjau treba imati na umu da svaki dan ima sve vise "gradske dijece i smikera sa asfalta" koji nemaju pojma sto znaci, suma, priroda, lov, divlje zivotinje itd...ali je zato jako " COOL ili TRENDY" obuci na sebe TOP robne marke odvesti se van grada te setati po sumama ili podrucjima o kojima NEMAJU TRI CISTE !!!
Uglavnom sranja se vrlo lako dogadjaju i trebalo bi postojati vise suradnje a mediji kao i javna TV bi trebali javnost upoznati sa nekim drugom informacijama osim onith koje se ticu, Mamica, Linica, Karamarka, Perkovica, i Turskih sapunica !!!
Nemoguće je Nemoguće
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Krivolovac ranjen ali....
Da se barem secu kroz lovista...pa vec duze vrijeme je ,popularno, gruvanje iz raznoraznih
terenaca...mislim da smo po ,upraznjavanju, takvog oblika lova (krivolova) br. 1 ako ne u
svijetu, ali u EU zasigurno!
terenaca...mislim da smo po ,upraznjavanju, takvog oblika lova (krivolova) br. 1 ako ne u
svijetu, ali u EU zasigurno!
Head in the City. Hearth in the Field.
-
dejandlesk
- Časnički Namjesnik

- Posts: 839
- Joined: 26 Dec 2012, 12:35
Re: Krivolovac ranjen ali....
Zna li itko, da je neki krivolovac, otkriven, optužen i kažnjen? Čuo sam da krivolovci imaju problema sa zakonom, no ja to ne bih nazvao problemima. Znam, da u mom kraju, živi čovjek koga svi znaju kao krivolovca, čak mu ni ime ne znaju i policija ga stalno posjećuje, privodi, oduzima nelegalno oružje, a on stalno nabavlja novo nelegalno oružje, i dalje devastira lovišta i nikom ništa. Javno prodaje divljačinu, pa ako nema "na lageru", može se i naručiti. Može li tu išta osim "sanitarnog odstrela nelegalnim oružjem" pomoći? Znam da ovo pitanje nije etičko ni u skladu sa zakonom, no ne pada mi na pamet neko drugo rješenje.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Krivolovac ranjen ali....
Gle, znas kako ti to kod nas funkcionira...sanse da budes ,uhvacen, i kaznjen su ti proporcijonalne
tome kolike ,veze, imas u politici...ja bih recimo bio vjerojatno kaznjen i da pogledam dvogledom
u tudje loviste!
tome kolike ,veze, imas u politici...ja bih recimo bio vjerojatno kaznjen i da pogledam dvogledom
u tudje loviste!
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Krivolovac ranjen ali....
ma ima... ima i toga...dejandlesk wrote:Zna li itko, da je neki krivolovac, otkriven, optužen i kažnjen?
zman za desetak slučaja trajnog oduzimanja oružja i nekoliko slučaja novčanih kazni
zbog krivolova, iako su to uglavnom bili sitni krivolovci...
Ali isto tako znan za teže oblike krivolova koji uredno prolaze lišo.
Samo... to su predsjednici društava, lovozakupnici, lovočuvari ili lovnici
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
-
Woolf Blaser
- Natporučnik

- Posts: 1378
- Joined: 27 Jul 2013, 04:29
Re: Krivolovac ranjen ali....
Znaci...Hawk...i tvoj kraj je ,zarazen, istim virusom kao i moj!?
Head in the City. Hearth in the Field.
Re: Krivolovac ranjen ali....
ma svugdi je to ista ili slična priča... kad se malo bolje pogleda...
U mainstream medijima ništa nije onako kako na prvi pogled izgleda.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Oružje ne ubija, ubija čovjek.
Re: Krivolovac ranjen ali....
Evo neznam gdje da podjelim svoje nezadovoljstvo! Kao i svakim danom kad imam vremena odem prošetat u šumu ili po poljima (ovisno kave sam volje).Kao uvijek skoro povedem svog psa (nije neki lovački več njemačka ovčarka) No sad dok sam šeao šumom pas je pronašo leš srne, da srne napola pojedene! Ali to nije sve i nije prvi put na tom djelu da pronalazim nešto jer prije nekih mjesec dana 200m od toga gdej sam danas to pronašo našao sam na slično dlaku i kosti. Pa se ja sad pitam kome da ja to prijavim jer ako odem na policiju momentalno sam ja sumljiv i od današnjeg dana nemam ništa i idučih dana. A ako odem i prijavim lovačkom društvu postavljam si pitanje što vredi!? Jer lovočuvar i tajnik tog istog društva idu u krivolov- osobno ih vidio par puta.Pa se pitam ko je tu jeben? Mislim ako več ide u krivolov pa jebem mater uzmi neku pušku da odma ubiješ tu nesretnu životinju a ne da ju raniš pa da ju druge životinje rastežu po šumi, i bar da ima obzira što ubija a ne da puca u srne koje su sad vjerojatno skotnem mislim nemam riječi
Re: Krivolovac ranjen ali....
Ako nisi znao srne ne stradavaju samo od metka u krivolovu nego i od vuka/caglja/risa. Vjerovao ili ne, mogu umrijeti i prirodnom smrcu.1983josip wrote:Evo neznam gdje da podjelim svoje nezadovoljstvo! Kao i svakim danom kad imam vremena odem prošetat u šumu ili po poljima (ovisno kave sam volje).Kao uvijek skoro povedem svog psa (nije neki lovački več njemačka ovčarka) No sad dok sam šeao šumom pas je pronašo leš srne, da srne napola pojedene! Ali to nije sve i nije prvi put na tom djelu da pronalazim nešto jer prije nekih mjesec dana 200m od toga gdej sam danas to pronašo našao sam na slično dlaku i kosti. Pa se ja sad pitam kome da ja to prijavim jer ako odem na policiju momentalno sam ja sumljiv i od današnjeg dana nemam ništa i idučih dana. A ako odem i prijavim lovačkom društvu postavljam si pitanje što vredi!? Jer lovočuvar i tajnik tog istog društva idu u krivolov- osobno ih vidio par puta.Pa se pitam ko je tu jeben? Mislim ako več ide u krivolov pa jebem mater uzmi neku pušku da odma ubiješ tu nesretnu životinju a ne da ju raniš pa da ju druge životinje rastežu po šumi, i bar da ima obzira što ubija a ne da puca u srne koje su sad vjerojatno skotnem mislim nemam riječi
Iz tvog posta vidim da nisi lovac, reci mi na osnovu cega si zakljucio da lovocuvar i tajnik krivolove?
FYI, lov na srne i lanad dozvoljen je do 31.01.
Mislim da je kod tebe jedan drugi problem, a to je da jednostavno ne volis lovce.
Takodjer u svom postu nisi napisao, ali pretpostavljam da je tvoja setnja po lovistu bila sa psom koji nije na uzici. Znaj da je to isto zakonom zabranjeno, pitam se tko ce tebe prijavit policiji radi toga...
Hunting is getting as close as you can, shooting is getting as far away as possible.
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ
https://youtube.com/channel/UCnDcMjnFpvRMCtlVHqFqUVQ
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest




