M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Mijenjaj, kupuj, prodaj... a nabolje poklanjaj :-D
Post Reply
User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by lex-lutor » 12 Sep 2019, 22:08

Ako netko ima ili zna nekoga da ima u dobrom stanju M76. Treba mi za frenda, zapeo pa ne pusta a obecao sam pomoci. TNX
Nemoguće je Nemoguće

sjekira
Stožerni Narednik
Stožerni Narednik
Posts: 673
Joined: 14 Aug 2009, 13:53

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by sjekira » 20 Sep 2019, 11:30

odgovori ga :mrgreen: :mrgreen:
bolje mu je da si uzme kineskog Dragunova (koji je, neki kažu, boji od ruskog originala)

Spinnaker
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 964
Joined: 26 Jun 2010, 16:51
Location: Sesvete

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by Spinnaker » 02 Oct 2019, 19:25

sjekira wrote:odgovori ga :mrgreen: :mrgreen:
bolje mu je da si uzme kineskog Dragunova (koji je, neki kažu, boji od ruskog originala)
Tocno. Jos ako je tvrdo kromirano pa nema bolje.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by lex-lutor » 08 Oct 2019, 16:39

Ma samo Vi nadjite nekog tko ima i ovu kramu, bitno da covjek bude zadovoljan...
Nemoguće je Nemoguće

Iggy
Časnički Namjesnik
Časnički Namjesnik
Posts: 849
Joined: 18 Mar 2011, 12:42

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by Iggy » 12 Oct 2019, 12:59

Lex, nije to baš krama, u rukama majstora i s onom boljom optikom 6x radi sasvim dobro ako imaš streljivo da valja. Ali da se razumijemo, to nije snajperska puška. Obična M70 s drvenim kundakom i novom cijevi+optika imati će jednaku preciznost do određene daljine. S time da je kraća, lakša i zgodnija za uporabu.

User avatar
lex-lutor
Brigadir
Brigadir
Posts: 3828
Joined: 27 Aug 2011, 23:32
Location: Srednja Istra

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by lex-lutor » 15 Oct 2019, 10:17

Ma ja kazem "krama" od milja !

Po meni je to vrlo opak komad oruzja za ono sto je namjenjen, nema potrebe da grupira u 5 Kuna ali do 1000m moze jako puno stete napraviti ....
Nemoguće je Nemoguće

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by jolly » 15 Oct 2019, 10:44

Ono sta bi trebalo napravii je uvesti disciplinu za m76 sa optikom ili bez, da se popularizira.

Ovako je za sport marginalizirana i ne konkurentna, a za lov nepopularna zbog vojnog izgleda.

Alo za tako sto, vec smo raspravljali o novim disciplinama na forumu, na visim instancama sluha za takve stvari i nove discipline nema.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

User avatar
AR15 fan
Natporučnik
Natporučnik
Posts: 1365
Joined: 14 Jun 2018, 18:34
Location: Karlovac

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by AR15 fan » 01 Dec 2019, 09:08

Rebec Slovenija, ima na lageru i vrlo dobrom stanju.

User avatar
jolly
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 7776
Joined: 26 Feb 2012, 13:10
Has thanked: 9 times
Been thanked: 17 times

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by jolly » 02 Dec 2019, 16:40

Imas u ducanu Bojna doo, Rijeka, bez optike, na kundaku nema ogrebotine. Drugo ne znam, zagledao nisam.
Nazovi pa pitaj.
Turn better into best!
Support your local gun shop!
E. Hemingway: "I never knew of a morning in Africa when I woke up and was not happy.”

johnnyboyy1711
Nadnarednik
Nadnarednik
Posts: 539
Joined: 05 Mar 2019, 18:16

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by johnnyboyy1711 » 07 Dec 2019, 10:50

Vidim da ste napisali da se šalite, ali masa ljudi to zaista misli, klasika za ovu regiju - Balkan. Puške koje se uopće nisu ili su se jako malo čistile, s time da se iz obje većinom puca staro korozivno streljivo koje iza ostavlja kalijev i natrijev klorid - soli koje nastaju iz kalijevog klorata i natrijevog petroklorata (dakle sol, ne živu koja se već preko 100 godina ne koristi u kapislama) koje grizu cijev, a čišćenje ljudi obično obavljaju WD-om te uljima koja nisu niti približno adekvatna za to. Rezultat je nagrižena cijev te urbani mit o nepreciznosti M59/66, M76 i drugog yugo oružja koja su i više nego dosta precizna za svoju namjenu, pod uvjetom da su dobro održavana. Osobno imam poljski kromirani kalašnjikov (poluautomat) od WBP-a (samo zato što ne mogu imati konvertirani Zastavin M70AB2), i ako pucam staro streljivo, ispiram cijev te ostale pokretne dijelove sapunicom ili mješavinom Ballistola i vode, sušenje pa dalje normalno čišćenje. Ako kromirana cijev i neće hrđati, ostali dijelovi u kontaktu sa produktima izgaranja sigurno hoće. Ovo je stvar za koju me čudi niti dosta lovaca i čak i puškara ne zna. Čuo sam da se može i Brunoxom, ali više vjerujem vodi za tu namjenu. Ili jednostavno ne pucaš staro streljivo.

No da ne skrećem sad previše s teme, ja bih osobno išao na onu za 1,500 eura kod Rebeca u Postojni u Sloveniji. Dao bih i 500 eura više, samo da znam da je "nova", a ne neka s oglasa.
"Things that are complex are not useful, things that are useful are simple." - Mikhail T. Kalashnikov
"This is the AK-47 assault rifle, the preferred weapon of your enemy, and it makes a very distinctive sound when fired at you, so remember it." - Tom Highway

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by Mirok » 08 Dec 2019, 22:11

Ma samo da je naći novu!
Znaći da cijev nije nagrižena,neće biti problema ni oko grupiranja,ni bilo što drugo.
I nakon toga samo dobro održavanje i to je to!

Mirok
Brigadni General
Brigadni General
Posts: 6271
Joined: 28 Nov 2019, 15:43
Location: Zagreb
Has thanked: 4 times

Re: M76 u dobrom stanju - KUPUJEM

Post by Mirok » 14 Dec 2019, 11:22

Lex,možda da pitaš Sinišu frenda sa portala,on ju je nedavno nabavio.
Možda zna za još koju?

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 2 guests