Toz-120
Re: Toz-120
Pustimo znanstvenu fantastiku. Lako je pričati...
Evo fotke iz današnjeg lova, doduše više je bila šetnja nego lov. Ili je fazan letio iza drveta ili predaleko, ili je bila ženka...
A onda je pala i kiša... Definitivno nije bio dan...
Evo fotke iz današnjeg lova, doduše više je bila šetnja nego lov. Ili je fazan letio iza drveta ili predaleko, ili je bila ženka...
A onda je pala i kiša... Definitivno nije bio dan...
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Toz-120
"...a možda su u šumi!" =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Toz-120
Ma jesu, bilo je fazana, ali baš nije bilo za pucanje. Ja pucam samo kada imam čistu situaciju, a ovdje bi morao pucati kroz grane i drveće, što se ne radi, a ovaj drugi je bio predaleko, možda bi ga samo ranio, pa da ode, šteta divljači. A na jarebice ne pucam.
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: Toz-120
nobile157 wrote:Neznam gdje možeš kod nas loviti nožem, osim ako ne uđeš u ZOO ili uzgajalište. A kako lovinu uhvatiti?
U frizideru
I might bite, if you are not polite!
Re: Toz-120
da a zamislite,vepar može izrasti do 300 kila,kakav to nered može napraviti... 
strah veže ruke i zamračuje um,strah je najveći saveznik tvog neprijatelja
who dares-wins
who dares-wins
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Toz-120
ma rijetki su kod nas veprovi od 300kg, "stradaju" oni uglavnom prije nego dotaknu 200kg a kamoli da dosegnu 300 =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Toz-120
Može napraviti s***nje da nije za povjerovati. U jednoj noći može "samljet" kukuruza površine i do 10x100m da izgleda kao da je prošao kombajn koji ujedno sjećka kuruznicu i zemlju "izrovati" kao da ju je prekopao najveći bager.MrNo wrote:da a zamislite,vepar može izrasti do 300 kila,kakav to nered može napraviti...
Iza njega ostaje u najboljoj riječi "pustoš". Kod mene je prije par godina jedan ili više napravio cijelu piz****ju i ljudima napravio rasulo od kukuruza. sreća da imamo policu osiguranja tako da je osiguranje platilo ljudima odštetu.
čekali smo ga 15-tak dana i nikad ništa , uvijek se je pojavio na drugom mjestu (vepar u jednoj noći može preći i do 50-tak kilometara). kad smo mi već odustali onda ga je "maknuo" naš lokalni krivolovac, ali kao nije mogao držati "jezik za zubima" uskoro su mu "pokucali na vrata" i prilikom pretresa pronašli ilegalno oružje i meso divljači u škrinji.
Malo je punio stupce u crnoj kronici, ali ne znam koliko je "dobio" za tu rabotu.
Bdw.....po njegovoj izjavi isti je težio 225 kg, i nikad toliki nije ustrijeljen u našem lovištu.
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Toz-120
kod nas je prosli vikend odstreljen jedan od cca 210kg, mislim da nije najveci ikada ali je jedan od vecih..., u prosjeku su od 100-180kg, najcesce se vrte oko 150kg...
btw divljoj svinji treba cca 4g. da dostigne kilazu normalno hranjenog domaceg prasca u starosti 1g.
btw divljoj svinji treba cca 4g. da dostigne kilazu normalno hranjenog domaceg prasca u starosti 1g.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Toz-120
Čuj, sve zavisi.....kalorična vrijednost slavonskog žira.?..zagorske kuruze (čitaj kukuruza)? ili ličkog krumpira?btw divljoj svinji treba cca 4g. da dostigne kilazu normalno hranjenog domaceg prasca u starosti 1g.
Domaće rekli bi zagorci pajceke se najbolje uhrani sa kuruzom, negdje ih vode na ispašu na žir...i kvaliteta je vrhunska uz dobar "prirast". Moj pokojni djed je hranio sa ličkim krumpirom i nikad mu nisu bili baš nešto napredni.(šala mala).
Kod prirasta divljih svinja sve zavisi od "poljoprivrednih kultura" u staništu.Ako je stanište bogato kukuruzom, žirom, i ako lovci naveliko hrane i prihranjuju onda je i prirast tj. veličina pojedinog komada impozantna.
Moj susjed ima "gater" u kojem hrane ne manjka, i ove godine je odlučio "smanjiti" broj komada, nakon 3 godine uzgoja.
pojedini primjerci koje je "upucao" nije mogao izvagati na vagu koja važe do 250kg jer su bili kudikamo veći, ali kod "mesarije" se kužili da je to "čušpajz" svinja i da to nema veze sa pravom divljom iz šume iako je prije tri godine u šumi ulovio podmlatke i pustio ih u gater.
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Toz-120
druga stvar su svinje koje se ziruju, ja sam mislio na ove koje ne izlaze iz sabor... ovaj svinjca i samo ih se hrani. ove "trkace" sto idu po šumi imho duze im treba da postignu kilazu ali zato imaju bolje meso, manje masnog.BOXI wrote:Čuj, sve zavisi.....kalorična vrijednost slavonskog žira.?..zagorske kuruze (čitaj kukuruza)? ili ličkog krumpira?btw divljoj svinji treba cca 4g. da dostigne kilazu normalno hranjenog domaceg prasca u starosti 1g.
sve je to ok, samo ja te pitam koje se biti kvalitetnije meso? Od one svinje koja se doma šopa tropom iz Karlovacke pivovare ili onda koja odraste na lickom krumpiru? =)Domaće rekli bi zagorci pajceke se najbolje uhrani sa kuruzom, negdje ih vode na ispašu na žir...i kvaliteta je vrhunska uz dobar "prirast". Moj pokojni djed je hranio sa ličkim krumpirom i nikad mu nisu bili baš nešto napredni.(šala mala).
isto kao i kvaliteta drveta, godovi su gusci (samim time i drvo cvrsce) kada je suroviji okolis... tako i ovo... sorry ali ja ne volim slaninu "sapunjacu" od 12cm bijeloga i 5mm crvenog... mi sa time mazemo sanjke po zimi... Netko je spomenuo krmacu od 400kg... ma daj ljudi pa to ima prsut/sunku veliku ko' zadnju traktorsku gumu kad se spresa... doduse sve to zavisi jeli tih 400gk napumpano u jednoj godini, cime se hranila i koja je sorta u pitanju (mesnatija ili masnije - prije ce biti ova masnija)
kod nas je slab žir ali ima puno bukovice, lovci hrane kukuruzom ali ne pretjerano, tako da su kod nas vise mesnati nego masni... bilderi jel =) tako je i sa domacima, dok je stari drzao hranio ih je kombinirano suho i kuhano (meća) dosli su do solidnih ako se dobro sjecam 180kg ali je to bila slanina sa vise crvenog nego bijelog...Kod prirasta divljih svinja sve zavisi od "poljoprivrednih kultura" u staništu.Ako je stanište bogato kukuruzom, žirom, i ako lovci naveliko hrane i prihranjuju onda je i prirast tj. veličina pojedinog komada impozantna.
te "divlje" svinje iz gatera nemogu biti za usporedbu sa onima iz shume, sto se tice uvjetima hranjena blize su domacima nego divljima tako da to uopce nije za usporedbu jer se te svinje pre malo krecu a pre dobro hrane... a IMHO to meso je onda koma... ne mislim sad da je nejestivo, ali je daleko od divljeg...Moj susjed ima "gater" u kojem hrane ne manjka, i ove godine je odlučio "smanjiti" broj komada, nakon 3 godine uzgoja.
pojedini primjerci koje je "upucao" nije mogao izvagati na vagu koja važe do 250kg jer su bili kudikamo veći, ali kod "mesarije" se kužili da je to "čušpajz" svinja i da to nema veze sa pravom divljom iz šume iako je prije tri godine u šumi ulovio podmlatke i pustio ih u gater.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Toz-120
Mike ovo gore je bila mala zaje***ja, ali što se divljih tiče razlika je ogromna. Puno puta sam imao na jelovniku meso divlje svinje iz Lovinca ili Cetingrada i mogu ti reći da iako su bile velike i preko 120 kg imale su duplo manje masti nego svinja iz našeg lovišta koja je težila cca 70-tak kg. Kod nas je u lovištu previše kukuruza, graha, buća (bundeva) a u posljednje vrijeme onih nekakvih čudnovatih tikcica koje ima za kupiti u kuflandu i slično tako da su jednostavno premasne i iako mnogi vole malo masniju papicu puno toga smo prisiljeni "obrezati" i hititi prije nego isti komad mesa završi u kotliću i kotlovinu. Znači da u šumi i većim prostranstvima gdje ima manje poljoprivrednih kultura divlje svinje slabije napreduju u kilaži , ali im je meso zato puno kvalitetnije.ne mislim sad da je nejestivo, ali je daleko od divljeg...
Da mi nije lijepih žena, starog oružja i meze, život bi mi bio sasvim bezveze.
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
crno zlato je rezervirano za Arape, žuto za Židove, a ja radim sa smeđim....... www.boxi.hr
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Toz-120
podpisujem =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Toz-120
MrNo wrote:da a zamislite,vepar može izrasti do 300 kila,kakav to nered može napraviti...
vepric 205 kg (vagano na obdukciji
I might bite, if you are not polite!
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 0 guests



