Tri asa
Tri asa
Može i u EDC temu,Myerchin mornarski nož,Spyderco Native(stigao u zamjenu za jedan od mojih scandi-ja) i Fallkniven U2.
razlika u materijalima;
Myerchin je stalno na brodu,pokupio sam ga napokon samo radi malo šminke prije sezone.
Imam ga godinama,prilično se dobro drži s obzirom na radno mjesto i materijale koje je rezao.(kuriozitet je led lampica u dršci)
Imam ga godinama,prilično se dobro drži s obzirom na radno mjesto i materijale koje je rezao.(kuriozitet je led lampica u dršci)
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Re: Tri asa
Ovo je alat i to specijalizirani
, a Nativa sam imao svojedobno. Lijep, ali meni malo premali.
Falknivena ne treba komentirati, nema potrebe
Falknivena ne treba komentirati, nema potrebe
NO TRESPASSING - VIOLATORS WILL BE SHOT - SURVIVORS WILL BE SHOT AGAIN
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Lijepa riječ i pištolj u ruci otvaraju svaka vrata
Re: Tri asa
Kakav je to točno alat?
Čemu služi "šiljak" na leđima?
Cijena?
Čemu služi "šiljak" na leđima?
Cijena?
Homo sum: humani nihil a me alienum puto!
- Mike_Torello
- Fleet Admiral

- Posts: 6681
- Joined: 30 Mar 2008, 20:55
- Location: Zagreb
Re: Tri asa
ja bih rekao posto je to "marine" tip noza da taj siljak sluzi za razvezivanje cvorova.
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"
Re: Tri asa
Torello je u pravu,puls wrote:Kakav je to točno alat?
Čemu služi "šiljak" na leđima?
Cijena?
to je takozvani rigging nož,brodski nož(rigging ili hrvatski-snast,oprema jedrenjaka iznad trupa),ja sam ga dobio na poklon,ali čini mi se da je tada koštao 70-80 dolara(s obzirom na tadašnji tečaj,puno),"šiljak" služi i za raspetljavanje čvorova ali prvenstveno za upletanje konopca,sada i za otvaranje gambeta,tip oštrice sheepfoot je i razvijena zamornarski nož(da bi se mornari teže poubijali međusobno
Inače nož je uvijek bio važan dio mornarske opreme,tako mi je na kadeturi (pripravnički staž na brodu)noštromo(vođa palube) kao prvu stvar uručio švedsku Moru(one stare s crvenim drvenim drškama),i to je jedan od razloga zašto volim scandi noževe,jednostavno kad vidiš za šta se sve koriste a uspijevaju ostati oštri i u jednom komadu,moraš ih zavoliti.(primjer.jedan od češćih poslova je bilo rezanje metalnih braga na sanducima.)
Si Vis Pacem,Para Bellum
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
http://www.knifeforums.com/forums/index ... ral/47050/
Who is online
Users browsing this forum: No registered users and 1 guest



