Diana 470TH 4,5

Zračnice/Lufterice, plašljivci...

Moderator: karabalic

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 08 Nov 2011, 21:44

Mike_Torello wrote:Poslije svake serije jsb-a ocisti cijev pa probaj sljedece diabole... ja nekako imam osjecaj da crosman premier dosta zaolovi cijev...
Isprobat ču sve opcije u subotu jer radnim danom ne stignem od kad su pomaknuli sat na zimsko vrijeme, dojdem doma oko 16 sati i još malo pa je noć.
More biti cpum, ali i gamo......

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 12 Nov 2011, 16:58

Eto isprobal sam H&N sport,H&N rabit,geco,rws superpoint,cpum,gamo magnum i jsb ex.
Ispucal sam od svakih po 20 kom i poslije svakih po 5 kom jsb da vidim kod kojih je problem.
Poslije H&N sport,H&N rabit, geco i rws-a jsb exact su grupirale diabole na 30m u velićinu 2kn.
Poslije cpum-a grupa je bila veličine kutije diabola od jsb-a ( oko 6cm )
Poslije gamo magnum-a grupa je bila veličine oko 4cm.
Naravno poslije svake serije sam čistil cijev. Jedino nisam probal od diane hp, ali to bum dok ih nabavim.
Za sada ostajem na jsb exsact...... :A31:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by Mike_Torello » 12 Nov 2011, 17:44

Sad barem znas koje ti najvise stvaraju probleme =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 12 Nov 2011, 20:27

Mike_Torello wrote:Sad barem znas koje ti najvise stvaraju probleme =)
E da,ali interesantno to mi se ne dešava kod cfx-a i kod njega mi najbolje grupe daju upravo cpum.
Možda zato što je manja brzina diabole.
Znaš možda gdje bi se mogla izmjeriti brzina diabole tu u okolici zg.??? :A31:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by Mike_Torello » 12 Nov 2011, 20:29

Ja sam crony posudio od KLIK-a, mislim da ga i Karabalic ima, ali on je u Gradistu...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 12 Nov 2011, 20:39

Malo mi je Gradište daleko,a baš se sa nikim osobno neznam tak da za sada ništa od mjerenja.
Možda naletim na nekoga sa cronyjem u vž županiji jer mi je to najbliže..

User avatar
karabalic
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 370
Joined: 10 Oct 2010, 13:19
Location: Gradište
Contact:

Re: Diana 470TH 4,5

Post by karabalic » 16 Nov 2011, 21:04

Da se malo nadovežem imam Dianu 280 to je novi model s T06 okidačem, ali jako sam ju malo testirao i opet se meni pokazalo da je Diana HP najbolja, probao sam isto sve kao i ti. Odmah ispod je JSB 4,52 Selected i onda ostale.
Volim crno pa makar i ofarbano.......

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 17 Nov 2011, 16:43

Tu oko mene u okolici nema diana hp diabola pa ču morati u zg.
U lovcu ih ima (98kn), neznam dali ih ima gdje jeftinijih?? U subotu idem u zg pa bum uzel kutiju za probu, a i jsb ima u lovcu (78kn)
Bilo ih je u KTC robnom centru u KŽ po 72kn (diana hp 4,5) ali ih je neko nanjušil i veli trgovac otišle sve odjednom i više ih neče biti po toj cijeni.
Javim rezultate sa diana hp u subotu...

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 18 Nov 2011, 17:55

Neče biti probnog gađanja sa diana hp, a niti sa jsb exact jer danas sam zvao u lovac i nemaju ni jednih ni drugih, a nova pošiljka bude za ##nezna se točno##.
Onda sam zval tomtom sport i oni ih nemaju (jsb exact), ali sam kod njih naručil 4 kutije 4,50 i 4 kutije 4,52 jer kod njih stižu za 20 dana i jeftinije su nekih 15kn od lovca.
Diana HP ču probati dok negdje naletim na njih...... :A31:

User avatar
karabalic
Cinker - bojna
Cinker - bojna
Posts: 370
Joined: 10 Oct 2010, 13:19
Location: Gradište
Contact:

Re: Diana 470TH 4,5

Post by karabalic » 18 Nov 2011, 18:23

Ja taman ti poslikao da vidiš. s ljeva na desno: od lošijih na bolje.

Zadnje su 4,52 i duplo bolje su grupe.

Dali ti imaš ove s desne strane?
Attachments
CIMG0196.JPG
Volim crno pa makar i ofarbano.......

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by Mike_Torello » 18 Nov 2011, 19:02

na lijevom JSB-u je naljepnica iz nove serije, na desnom je naljepnica iz stare serije kakvih uskoro nece biti... sa donje strane se nalazi naljepnica narandzaste boje, identicna ovoj na DHP gdje je cijena, vjerojatno je preko nje zaljepljena deklaracija, na njoj pise promjer: 4.50 - 4,51 - 4,52, naljepnica na poklopcu nema neke veze sa kvalitetom u slucaju JSB-a... i da, kao sto je karabalic rekao, 4,52 su preciznije od 4,50... iz moje puske su zapravo skoro jednako precizne samo sto prave grupe na razlicitim mjestima... Mislim da sam sve JSB kupovao sam u Lovcu jer drugi nisu imali, i od svih sto sam imao ili su 4,50 ili 4,52, nemam niti jednu da je bila 4,51...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 18 Nov 2011, 20:33

Imam još pola kutije ovih s lijeve strane slike 4,50, a 4,52 nisam ni imal.
A i ove 4,50 rade odlične grupe ( dok je mirna ruka )
Budem malo šparal sa njima dok ne dođe pošiljka... :A31:

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 20 Nov 2011, 22:29

Dali je netko upotrebljaval Jsb exact Monster 4,52 13,43gr.
Imam priliku da mi ih donese prijatelj iz Slovenije, cijena je 10,99 EUR kutija 400 kom. :A31:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by Mike_Torello » 21 Nov 2011, 00:00

Sa tom tezinom nemogu biti losi, osim sto ce pad na meti biti znacajno izrazen u odnosu na obicne JSB ali bi preciznost trebala biti tu negdje. Ja bi ih svakako rado probao...
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 21 Nov 2011, 21:25

Ako stignu nešto čemo poduzeti da dobiš ""par"" komada na probu.....

bubacigo
Pozornik
Pozornik
Posts: 46
Joined: 13 Feb 2012, 18:35
Location: zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by bubacigo » 13 Mar 2012, 13:55

dragec11 wrote:Neče biti probnog gađanja sa diana hp, a niti sa jsb exact jer danas sam zvao u lovac i nemaju ni jednih ni drugih, a nova pošiljka bude za ##nezna se točno##.
Onda sam zval tomtom sport i oni ih nemaju (jsb exact), ali sam kod njih naručil 4 kutije 4,50 i 4 kutije 4,52 jer kod njih stižu za 20 dana i jeftinije su nekih 15kn od lovca.
Diana HP ču probati dok negdje naletim na njih...... :A31:
ulovac ti najvjerovatnije dolaze u 4 mj tak imam informaciju s pouzdanog izvora sve im kasni, ja čukam isto ali u 5.5 kalibru. pozzz :A25:

User avatar
Mike_Torello
Fleet Admiral
Fleet Admiral
Posts: 6681
Joined: 30 Mar 2008, 20:55
Location: Zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by Mike_Torello » 13 Mar 2012, 14:22

bubacigo wrote:ulovac ti najvjerovatnije dolaze u 4 mj tak imam informaciju s pouzdanog izvora sve im kasni, ja čukam isto ali u 5.5 kalibru. pozzz :A25:
ne treba ti pouzdan izvor da bi znao da u lovcu sve kasni, i da se određeni artikli koji "dolaze za 2 tjedna" cekaju i po godinu dana+ =)
"Oružje ima dva neprijatelja - Hrđu i POLITIČARE!"
"Pelene i POLITIČARE treba često mjenjati... iz istog razloga... JER SU USRANI!"

User avatar
dragec11
Razvodnik
Razvodnik
Posts: 168
Joined: 16 Oct 2010, 12:15
Location: Prigorje

Re: Diana 470TH 4,5

Post by dragec11 » 13 Mar 2012, 19:08

Ja bih se načekao diabola u lovcu,da nisam naručio iz Slovenije. Donio mi prijatelj 2 kutije JSB monster 4,52 13,43gr ali nisam još probal sa njima. Za vikend ako nebu loše vrijeme bumo isprobali kakve su grupe sa njima... :A31:

bubacigo
Pozornik
Pozornik
Posts: 46
Joined: 13 Feb 2012, 18:35
Location: zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by bubacigo » 14 Mar 2012, 00:45

ha ha ha u pravu si mike - i ja ču u sloveniju po metke jedino ču kupit malo više i različitih diabola :A28:

bubacigo
Pozornik
Pozornik
Posts: 46
Joined: 13 Feb 2012, 18:35
Location: zagreb

Re: Diana 470TH 4,5

Post by bubacigo » 14 Mar 2012, 14:39

Jel ko zna u vezi diabola jer bi se preko ebay mogli naručit i jel se isplati kad je lovac u banani pozzz :A12:

Post Reply

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests